08.03.2022 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přesná, cílená a efektivní aplikace

Francouzské postřikovače Kuhn vybavené moderními elektronickými systémy stoprocentně splňují požadavek na přesnou, úspornou a k životnímu prostředí ohleduplnou aplikaci chemických přípravků. Pro tyto stroje, které českým zemědělcům dodává společnost KUHN CENTER CZ, je také charakteristický široký a kompletní sortiment, od malých nesených modelů až po veliké tažené a neobyčejně pestré možnosti výbavy.

Naši zemědělci mohou volit nesené či tažené postřikovače v záběru 9 až 48 m, s objemem nádrží 600 až 7700 litrů. Kuhn je jediný výrobce na světě, který nabízí postřikovače o objemu téměř 8000 l pouze s jednou nápravou, přesto je množné s plnou nádrží jezdit rychlostí až 40 km/h. Důvodem je jejich malá hmotnost, ramena jsou totiž vyrobena z hliníku, což v porovnání s klasickými kovovými rameny, například širokými 36 m, představuje váhový rozdíl jednu tunu. Nádrže odolné vůči UV záření jsou vyrobeny z velmi odolného polyethylenu nebo kvalitnějšího polyesteru, jejich tloušťka je maximálně 1,5 cm, čímž se šetří nejen materiál, ale opět se snižuje hmotnost stroje. Postřikovače Kuhn jsou vybaveny přesnými spolehlivými pístovými membránovými čerpadly a ovládají se se mechanicky, elektricky nebo elektronicky.

Společnost KUHN neusíná na vavřínech a každý rok přichází s řadou menších či větších inovací. A ani rok 2022 není výjimkou. U modelů Lexis je k dispozici nová řiditelná oj s gyroskopem bez mechanických senzorů. Pouze jeden gyroskopický senzor zaručuje nejen snazší připojení a odpojení postřikovače a jeho optimální řízení, ale především nehrozí žádný kontakt s porostem. Další novinka se týká postřikovačů Metris, u nichž byla pouze hliníková ramena. Od letošního roku jsou u těchto největších tažených postřikovačů Kuhn k dispozici i ocelová trapézová ramena MTS2 v záběru až 24 m. Tato ekonomičtější varianta využívá také elektronickou cirkulaci kapaliny v ramenou, stejně jako systém, který automaticky kontroluje výšku ramen nad porostem nebo povrchem pozemku.*

Více se dočtete v Zemědělci č. 10.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down