Přesné secí stroje s inovacemi

Německý výrobce zemědělské techniky, firma Amazone, pokračuje v inovacích svého sortimentu. Vzhledem k tomu, že na zemědělských podnicích jsou k dispozici traktory s vyšší zvedací silou závěsu, představila mechanický secí stroj D9-6000 TC. Jak napovídá označení, disponuje pracovním záběrem šesti metrů. Stroj má dvoudílný zásobník s kapacitou 2800 l, který pojme osivo i hnojivo; o jejich dávkování se stará dvojice převodovek. Secí stroj má i elektromechanické řazení kolejových řádků. Transportuje se za traktorem s pomocí přepravních kol a hydraulicky výklopné transportní oje.

Řadou vylepšení prošly také přesné secí stroje řady ED. Paralelogramové vedení zajišťuje kvalitní kopírování terénu a s tím související i přesnost setí. Secí stroje EDX, jejichž srdcem je unikátní Express systém, mohou být vybaveny dvoumontáží kol v závislosti na roztečích řádků kukuřice (70, 75 nebo i 80 cm). Dále je možné tyto stroje vybavit zařízením pro aplikaci mikrogranulátu.

Aplikátor s označením Microplus disponuje zásobníkem o objemu 110 l s centrálním plněním i vyprazdňováním. Dávkování je ovládáno elektricky a zařízení se ovládá pomocí ISOBUS; nechybí ani elektronická kontrola naplnění. Uložení aplikátoru nad výsevními jednotkami umožňuje jednoduše provádět výměnu dávkovacího válečku. Aplikace mikrogranulátu je možná do čtyř až dvanácti řádků a to buď k osivu či nad něj.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *