Přesný odhad potřeb moderního trhu

Teprve dvacet let to bude od doby, kdy si dvaadvacetiletý Jürgen Schölz založil vlastní firmu APV. V Rakousku je takových rodinných výrobců zemědělské techniky řada. Nicméně žlutá odstředivá rozmetadla, následně doplněná ještě stejně kompaktními secími stroji, se rychle stala velmi oblíbenými na trzích v celé Evropě. Důvod je zřejmý – zakladateli se podařilo dokonale strefit do volné mezery na jinak hustě zaplněném trhu se zemědělskou technikou.

Kompaktní, univerzálně využitelné, jednoduché a spolehlivé – to jsou vlastnosti rozmetadel a secích strojů APV. A praxe to oceňuje, takže zvláště secí stroje jsou stále častěji k vidění na strojích pro zpracování půdy všeho druhu. Anebo také na zařízeních pro podpovrchovou aplikaci kejdy – ve všech případech se takto efektivně spojí zpracování půdy se setím. Jako vhodný doplněk fungují secí stroje APV i u velkých pneumatických secích strojů k setí podsevu.

Podobnou variabilitu využití mají i odstředivá rozmetadla. Kromě typického nasazení v tříbodovém závěsu traktoru (zadním nebo i předním) či na prutových bránách nebo na kypřiči nachází rozmetadla APV uplatnění i v agregaci s terénními vozidly typu pick-up, dále na čtyřkolkách a vozidlech pro údržbu golfových hřišť. A na těžko přístupné plochy, například s velkou svažitostí, mohou rozmetadla APV aplikovat hnojivo ze vzduchu, nesené na kvadrokoptéře. Umí také aplikovat přípravky k hubení slimáčků či ve speciálním provedení fungují i při zimní údržbě komunikací.

Jednoduchá a spolehlivá konstrukce je založena na tom, že hnojivo či jiný materiál (sůl) se klasicky pohybuje skrz míchací zařízení k dávkovacímu šoupátku, které má možnost plynulého nastavení.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *