Prezentace moderních otočných pluhů

Francouzský trh se zemědělskou technikou je také významný pro firmu LEMKEN. Tento německý výrobce je zaměřen na vývoj a výrobu high-tech produktů v oblasti zpracování půdy, setí a ochrany rostlin. Díky tomu dokáže vyjít vstříc i nejnáročnějším zákazníkům. Expozice firmy LEMKEN na mezinárodním veletrhu SIMA přinesla zajímavou přehlídku nejnovější techniky této značky.

Tradičním úspěšným produktem LEMKEN na francouzském trhu jsou pluhy. Kam až je možné zajít ve zvyšování komfortu práce obsluhy, prezentoval nesený pluh Juwel 8 TCP. Pluh může být ovládán prostřednictvím terminálu ISOBUS, a tedy všech funkcí z místa řidiče. Dovoluje to systém TurnControl Pro. Dále byl vybaven integrovaným pěchem FlexPack, jehož ovládání včetně nastavení požadované úrovně přítlaku je rovněž zaintegrováno do zmíněného systému. Pěch se na souvratích otáčí spolu s pluhem a s ním se také transportuje. Pluh Juwel 8 je konstruován tak, že může být agregován s traktory o výkonu až 315 k.

Pro zemědělskou velkovýrobu jsou vhodné polonesené pluhy, které reprezentoval model Diamant 11 VT. Díky osazení orebními tělesy Duramaxx umožňují tyto pluhy pracovat delší dobu až do úplného opotřebení odhrnovaček. Následná výměna opotřebitelných dílů bez povolování matek šroubů je rychlá a jednoduchá. Pokud orební těleso v průběhu práce narazí na překážku, může se vychýlit směrem nahoru i do strany. Je to umožněno systémem jištění Hydromatic. Minimální a maximální tlak v systému je na přání nastavitelný manuálně pomocí kolečka na hydraulickém rozvaděči.

Orebními tělesy Duramaxx (s plnými odhrnovačkami) a jištěním Hydromatic byl vybaven i nesený pluh Juwel 8 TCP.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *