Prezentace na dvou frontách

Na veletrhu Techagro i Silva Regina vystavila v Brně svůj sortiment jindřichohradecká společnost Some. A nabídka byla doopravdy široká a zahrnovala kompletní ukázky produktů.

Nové modely v řadě Iron
Zemědělská technika se představila především v expozici v pavilonu V. Dominovaly jí traktory Same a mezi nimi přichystaná novinka. Nová řada traktorů s výkonem motorů od 130 do 165 koní nese název Iron a doplňuje vyšší výkonovou řadu Iron 175 S, Iron 190 S a Iron 200 S. U traktorů Iron jsou nejenom splněny požadavky samotného řidiče, ale je definována také nová koncepce aktivního a pasivního pohodlí. Také pomocí systémů odpružení kabiny a přední nápravy se dosáhlo vysoké úrovně pohodlí na všech terénech. Tyto traktory jsou vybaveny novými šestiválcovými motory DEUTZ EURO II s objemem 7146 cm³. Traktory zaujmou také moderním designem.
V pozadí zájmu návštěvníků nezůstávaly ani další vystavené exponáty. Velké popularitě se těší traktory BCS o výkonu 25 až 90 koní, které se uplatňují jak při údržbě horské krajiny, tak i v technických službách. V průřezu nabídkou nechyběly rotační brány Alpego, přesný secí stroj Mascar, krmné míchací vozy Seko, mulčovače a rosiče Agrimaster, nebo čelní nakladač italské výroby Sigma 4.
S prodejem zároveň financování
Firma Some vychází svým zákazníkům vstříc i v zajištění financí na zakoupené stroje. Proto navázala spolupráci s českobudějovickou společností KP projekt, s. r. o. Ta nabízí kromě komplexní přípravy, zpracování a řízení projektů financovaných ze strukturálních fondů EU také kompletní poradenství a projektové řízení v rámci Operačního programu rozvoje venkova a multifunkčního zemědělství i ostatních fondů a iniciativ EU.Ve spolupráci s bankovními ústavy a leasingovými společnostmi nabízí firma úvěrové a leasingové financování s různou dobou splatnosti dle možností žadatele o financování.
V nabídce je i lesnická technika
Jako pokračovatel populárních traktorů s lesnickou nástavbou Same Explorer, které se objevily na trhu v roce 1997, se prezentoval typ Lamborghini Grand Prix o výkonu 90 koní. Je vybaven kompletní lesnickou nástavbou s rampovačem, dvoububnovým navijákem i ochrannými prvky podvozku a kabiny.
Kromě traktorů speciálů převládaly v lesnické expozici produkty italské firmy Pezzolato. Menší diskové štěpkovače dodávané již od roku 1995 dostaly větší a výkonnější sourozence. Bubnové štěpkovače PTH 480 – 1000 jsou na trhu velmi žádané. Výkonné stroje mohou být poháněny buď vývodovým hřídelem traktoru, nebo mají vlastní pohonné jednotky. Jelikož potřeba palivového dřeva vzrůstá, zájem byl i o vysoce výkonné štípací automaty. Také frézy zpracovávající hmotu na plochách po těžbě dřeva pracují s většími záběry a výjimkou není ani jejich agregace s traktory o výkonu 300 koní.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *