Prezentace ucelené výrobní řady

Historicky pravděpodobně největší počet traktorů Massey Ferguson, ale také sklízecí mlátičku a teleskopický manipulátor představila společnost Austrodiesel návštěvníkům českobudějovického výstaviště. Zajímavostí bylo bezesporu ucelené předvedení nových řad traktorů.

Opravdu širokou škálu traktorů Massey Ferguson nám přiblížil zástupce dodavatele Radim Vlčko. Nejen zemědělci si mohli vybrat např. z nejsilnější řady 8400. Ta se skládá z modelů o výkonu motoru nad 200 k a končí až na výkonu 315 k. Standardem je plynulá převodovka Dyna VT. Také řada 7400 se chlubí plynulou převodovkou Dyna VT. Tyto traktory disponují v nižším rozsahu výkonu motory Perkins, silnější jsou pak osazovány motory Sisu Diesel. Traktory se mohou pochlubit komfortním vybavením ve standardu. Tím je kromě plynulé převodovky přední odpružená náprava, dvoustupňově odpružená kabina, automatická klimatizace atd.
Modelová řada 6400 se od té vyšší liší pouze použitými převodovkami. Nově lze v této řadě traktorů nalézt převodovky Dyna 6, tj. převodovka se šesti stupni řazenými pod zatížením a čtyřmi základními stupni, kdy je však možné řadit automaticky v různých módech i základní stupně. I nadále je možné v traktorech této řady nalézt převodovky Dyna Shift se čtyřmi stupni řazenými pod zátěží. Návštěvníci měli možnost si prohlédnout také traktor řady 5400, který je díky skosení kapoty a značnému prosklení a tudíž dobrému výhledu vhodný pro práci s čelním nakladačem. Své uplatnění nachází často také v živočišné výrobě.
Poprvé bylo v expozici možné spatřit traktor řady 2400. Jeho přítomnost testovala zájem českého trhu o takovýto produkt.
Mimo traktorů bylo možné si prohlédnout teleskopický manipulátor a samozřejmě také sklízecí mlátičku. Úspěch slavily také zahradní traktory značky Massey Ferguson.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *