Přicházejí tři méně výkonné modely

Jenom pár měsíců po úspěšném představení nového traktoru Puma rozšiřuje Case IH tuto řadu o tři modely 125, 140 a 155 ve výkonovém rozpětí 126 až 178 koní. Traktory jsou vybaveny moderní kabinou Surround Vision bez B-sloupků, kde velká prosklená plocha zajišťuje dokonalý výhled. Větší produktivitu pak přináší Multicontroller V.

„Vzhledem k velké poptávce po univerzálním traktoru s vysokou výkonností a flexibilitou nasazení, zvláště ve výkonové kategorii okolo 150 koní, jsme se rozhodli pro rychlé doplnění modelové řady,“ říká Christian Huber z oddělení Case IH Product Marketing ze St. Valentinu v Rakousku, kde se nová řada traktorů Puma vyrábí.

Moderní technologie motorů
Všechny modely Puma jsou poháněny šestiválcovými motory s objemem 6,7 l a vstřikováním Common Rail. Standardní výbavou je moderní systém navyšování výkonu Power Management, který, pokud je to nutné, dodá dalších až 25 koní extra výkonu, například při práci s PTO nebo v dopravě. Moderní motory dodávají maximum točivého momentu už v rozmezí otáček 1400 až 1600 n/min. Všechny motory splňují emisní normu Tier III a mají prodloužené servisní intervaly. Dokud není dosaženo 600 provozních hodin, nevyžaduje se žádná údržba. Nejnovější generace motorů Puma disponuje také několika zajímavými konstrukčními detaily.
Funkce konstantních otáček motoru Constant Engine Speed udržuje stalé otáčky motoru a vývodového hřídele bez ohledu na zatížení. Do paměti je možné uložit dvě nezávislé hodnoty otáček, které lze přepínat pouhým stiskem tlačítka na Munticontrolleru. Úspornost motoru je zvýšena i použitím moderního ventilátoru chladiče Viscotronic, což v praxi také významně snižuje spotřebu paliva.

Nové převodovky pro různé pracovní podmínky
Pro malou řadu Puma jsou dostupné celkem čtyři různé varianty převodovek: 40 km/h 18 x 6 Full PowerShift, 40 km/h ECO 19 x 6 Full PowerShift a 50 km/h 19×6 Full PowwerShift. Ke všem typům převodovek lze navíc přidat redukční převodovku 10 x 6. Deset přídavných rychlostí pokrývá rozsah od 310 m/h do 1,56 km/h. S novými typy převodovek se může traktor optimálně přizpůsobit různým pracovním podmínkám každého uživatele.
V oblasti technologie převodovek nabízí všechny modely novou funkci – programovatelnou reverzaci Memory Shuttle, která si pamatuje rychlost vpřed a vzad, jež byla zařazena před použitím revezace. Nový system Speed Matching (při stlačeném spojkovém pedálu převodovka automaticky podřazuje na převodový stupeň odpovídající aktuální rychlosti) je zárukou hladkého řazení a komfortní změny převodových stupňů. Speciální módy automatického řazení AutoField a AutoRoad snímají napětí z řidiče, např. při jízdě na silnici nebo práci na poli.

Moderní design a pohodlí řidiče
Pokročilá konstrukce kabiny Surround Vision se používá také u velkých modelů Puma. Nemá boční B-sloupky a celková prosklená plocha 5,87 m2 umožňuje dokonalý výhled řidiče v úhlu 360º. Zajímavý koncept převzatý z velkých traktorů Case IH je také nový panel přístrojů v A-sloupku. Všechny informace jsou snadno čitelné na různých monitorech, důležité funkce mohou být jednoduše vyvolané stiskem klávesnice. Ke standardní výbavě patří i vyspělý výkonnostní monitor.
Všechny důležité funkce jsou přímo ovládané Multicontrollerem V integrovaným do loketní opěrky. Jeho ovládání je nyní ještě jednodušší než dříve. Nové „rolovací kolečko“ na zadní straně dovoluje rychlé nastavení a výběr funkcí, nový joysticky nyní umožňuje ovládat až čtyři vnější okruhy. Dotyková klávesnice je integrovaná do loketní opěrky pro nastavení průtoku a časování, takže všechny vnější okruhy na traktoru lze nyní pohodlně ovládat z loketní opěrky.

Se silou na zádech
U malých modelů Puma zajišťuje axiální hydraulické čerpadlo CCLS maximální průtok113 l/min. Puma je také ovládána přídavným čerpadlem o výkonu 65 l/min, a to výhradně pro řízení a mazání převodovky. Na traktoru může být namontováno celkem až osm vnějších okruhů, čtyři vzadu a čtyři středové pod kabinou. Průtok lze jednotlivě nastavit v rozmezí 0 až 95 l/min a řídit časovačem. Na žádost mnoha zákazníků lze nyní vybírat z více typů zvedacích válců. Maximální zvedací síla je dosažena s externími válci o průměru 100 mm.
Novou funkcí adaptovanou pro malé modely Puma je palivová nádrž o objemu 300 l. Rovněž byla zvýšena kapacita baterie na 176 Ah, instalován byl také ověřený systém odklápěcích chladičů z traktorů CVX.

Příprava pro precizní zemědělství
Nová Puma je dobře připravena pro použití v systému precizního zemědělství. Všechny tahové funkce jsou ISOBUS kompatibilní, nářadí lze ovládat s použitím AFS monitoru od Case IH. Tato kompatibilita garantuje farmářům a poskytovatelům služeb bezpečnost investice bez ohledu na značku a bezproblémové elektronické spojení mezi traktorem a nářadím bez nutnosti více ovládacích monitorů.
Jako volitelná výbava na přání jsou dostupné přijímače GPS upravené pro traktory Puma a nový barevný monitor AFS 600 PRO s dotykovou obrazovkou. S tímto monitorem přináší Case IH jednotný barevný displej pro traktory, sklízecí mlátičky a lisy. Barevný monitor o úhlopříčce 26,7 cm může být použít pro alternativní ovládání různých strojů. Řidič má tak vždy k dispozici známé ovládání bez ohledu na připojený stroj či nářadí.
Traktory Puma se vyrábějí v evropském vývojovém a výrobním centru Case IH v St. Valentunu (Rakousko). Představení pro Evropu bude na veletrhu Agritechnica 2007 v Hannoveru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *