23.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příliv objednávek tlumí rizika

V letošním roce ovlivňuje chod LEMKENu probíhající válečný konflikt na Ukrajině. Rodinného výrobce se dotýká nejen hospodářsky, ale především – díky dlouholetým vztahům k tomuto významnému agrárnímu trhu - po lidské stránce.

Na druhé straně znamená dobrý příliv objednávek, přicházející ze všech ostatních trhů a který je ještě podpořen vysokými realizačními cenami, že se toto riziko nechá absorbovat a práce ve výrobních závodech může být zajištěna. Na základě těchto perspektiv vychází firma LEMKEN z předpokladu zachování obratu na stálé výši.

V roce 2022 hodlá firma LEMKEN ve svém sídle v Alpenu pokračovat v programu Excellence. Cílem programu je další modernizace výroby a montáže strojů. Montážní závod ve městě Haren byl již v loňském roce osazen novou výrobní technologií, dovolující montáž secích strojů LEMKEN. Nyní by mělo dojít k jeho rozsáhlému rozšíření tak, aby bylo možné vyjít vstříc stoupající poptávce a postupně zahájit montáž i četných nových modelů secích strojů, naplánovaných již nyní pro budoucnost. Zrovna tak si LEMKEN buduje stabilní zázemí i pro stroje Steketee: na jihu Nizozemska vyrůstá kompletně nová, moderně orientovaná továrna. Její otevření je plánováno na třetí kvartál roku 2023.

Zajímavý je také výzkumný projekt „Carbon Farming“, na kterém firma LEMKEN spolupracuje s Centrem pro výzkum zemědělské krajiny (ZALF) e.V. v německém městě Müncheberg. Cílem projektu je postavit stroj pro zvýšení obsahu uhlíku v orné půdě a dotáhnout jej až do sériové produkce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down