29.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přínosy vážicího systému u rozmetadel firmy Amazone

Firma Amazone klade tradičně u svých odstředivých rozmetadel velký důraz na preciznost jejich práce a maximální efektivitu využívání hnojiv. Jak u nesených, tak i u tažených rozmetadel je možnost stroj vybavit vážicím systémem. Ten sestává ze čtveřice senzorů, na kterých je zásobník s hnojivem uložen. Vážicí systém má u nových rozmetadel ZG-TS 01 ProfisPro tři způsoby využití.

Jednak se rozmetadlo firmy Amazone za jízdy neustále online automaticky kalibruje. Dále je s vážením možná také realizace managementu plnění zásobníku.

Usnadnění plnění zásobníku

Ten zahrnuje i vizuální identifikaci hmotnosti hnojiva v zásobníku při plnění rozmetadla, ale také možnost posunutí těžiště nákladu tak, aby zatížení oje a nápravy rozmetadla bylo rozloženo ve vhodném poměru. Informace o zatížení oje a nápravy rozmetadla má obsluha na ovládacím terminálu.

Tam má řidič také informace o tom, jaké množství hnojiva v zásobníku zbývá a na jakou výměru bude ještě postačovat. Díky tomu se eliminuje mnoho zbytečných jízd navíc. Software také umožňuje obsluze vypočítat si potřebné množství hnojiva na dohnojení malé zbývající plochy pozemku. V terminálu si pak řidič může nastavit, že chce naložit jen toto množství – a jakmile je naloženo, dozví se to obsluha nakladače tak, že se rozsvítí pracovní světlomety. V rozmetadle tak zbytečně nezůstávají zbytková množství hnojiva.

Regulace brzdného účinku

A třetí oblastí využití systému vážení je regulace brzdného účinku. Přesný signál od vážení je využíván elektronickým brzdným systémem EBS, což činí přejezdy s rozmetadlem po silnici velmi komfortní a bezpečné. Zároveň se zvyšuje i bezpečnost jízdy v průběhu otáčení na souvratích, a to především na svažitých pozemcích.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down