08.01.2019 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Připraveni na budoucnost

Lze předpokládat, že z důvodu změn klimatu i změn v legislativě Evropské unie vzroste v zemědělství zájem o nové technologie. Firma BEDNAR FMT je na ně již nyní připravena. Výrazně vzroste úloha meziplodin, které lze vysévat nejenom secím strojem Omega OO_L. Setí meziplodin lze spojit se zpracováním půdy do jednoho přejezdu, kdy si traktor veze zásobu osiva v zásobníku Ferti-Box, a půdozpracující stroj se opatří hadicovými rozvody.

S pěstováním meziplodin úzce souvisí i další nová technologie zpracování půdy v pásech. Tzv. strip-till se v budoucnosti u hluboko kořenících plodin dočká značného rozšíření, protože eliminuje riziko eroze půdy a přináší i snížení časové náročnosti a provozních nákladů na zpracování půdy. Pro zemědělský podnik znamená potřebu pořízení nové půdozpracující techniky a případně i doplnění vysoce přesných satelitních navigačních systémů pro traktory. Strip-till také dovoluje cílené uložení přesně definovaného množství hnojiva do půdy v různých hloubkách, kde toto hnojivo stimuluje kořenový systém k vývoji, zvláště například u ozimé řepky.

Firma BEDNAR FMT trend pomalého nástupu pásového zpracování půdy sleduje. Na základě četných požadavků od provozovatelů bioplynových stanic vyvinuli konstruktéři vlastní stroj pro zpracování půdy v pásech s názvem Terrastrip. V rámci testování tento stroj již zpracoval stovky hektarů orné půdy. V klasické agregaci za traktory pracoval tak, že prováděl zároveň profilové hnojení minerálním hnojivem přímo do kořenové zóny rostlin. Hnojivo si souprava veze s sebou v zásobníku Ferti-Cart FC 3500.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down