Pro všechny obory lidské činnosti

Již více než deset let v Pacově působila společnost s ručením omezeným Beltech, která úspěšně přebrala původní výrobu bývalé STS. S tím souviselo také převzetí původních pracovníků, dnes jich podnik zaměstnává 115. Také výrobní zaměření zůstalo totožné, společnost stále produkuje nejen pásové dopravníky všech druhů a typů.

Jak již vyplývá z názvu, je firma výrobcem a dodavatelem pásových dopravníků a s tím souvisejících technologií. Stěžejním zaměřením jsou dodávky technologií pro zpracování a posklizňovou úpravu brambor a kořenové zeleniny, ale i veškeré další provozy využívající k manipulaci výrobků nebo zpracovávaného materiálu pásové dopravníky. Obrat společnosti činí 160 – 180 milionů Kč.

Jiné jméno, stejná produkce
Původní státní podnik STS Pacov se po nástupu současného vedení přejmenoval na Privat STS Pacov. Protože však podniků s označením STS bylo v té době ještě mnoho, a ani zahraniční partneři neměli k podnikům označeným STS důvěru, dostal podnik název Beltech, který plně vystihoval zaměření podniku a který mu vydržel až do dnešních dnů. Z administrativních důvodů nese podnik (od 1. února) název Bluetech. To je však jediná závažná změna, výroba pásových dopravníků pokračuje.

Výroba
Podnik se rozkládá na pozemku o výměře pět ha. Zjednodušeně lze říci, že do firmy na jedné straně přichází hutní materiál, dopravníkové pásy všech typů a druhů materiálů (PVC, PU, guma, ocel, …) a ostatní potřebné součásti, a na druhé straně podnik opouští pásové dopravníky vyrobené přesně podle požadavků zákazníků. Bluetech tedy produkuje pásové dopravníky o šíři většinou 200 – 2500 mm. Z nich je opět podle požadavků zákazníka možné poskládat celou technologickou linku, která něco někam přepraví, uskladní, vyskladní apod. Dopravníky lze následně doplnit dalšími stroji, které v rámci technologie také přepravovaný materiál zpracují, vytřídí atd.
Není to jen pro zemědělské a na to navazující provozy, ale dnes také pro firmy zpracovávající odpady a druhotné suroviny, nebo společnosti dodávající výrobní technologie pro automobilovou výrobu.

Dodávky nejen dopravníků
„Jsme schopni dodat celou technologii od návrhu řešení, přes projekt až po konečnou montáž na klíč, třeba i včetně budovy,“ konstatoval jednatel a obchodní ředitel společnosti Jan Kamír a doplnil, že výroba probíhá stále v dimenzích podniku, tj. dopravníky a přidružené zařízení, případně ocelové konstrukce apod. se vyrábí přímo v Bluetechu, některé speciální stroje a zařízení zakázky jsou dodávány v kooperaci.
Do České a Slovenské republiky putují výrobky firmy díky vlastnímu zastoupení, jinak téměř po celé Evropě je společnost zastoupena prostřednictvím zahraničních partnerů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *