Prodeji letos vévodil nakladač

Na pozemcích poblíž usedlosti Bartochov mezi Českými Budějovicemi a Velešínem uspořádala v polovině října společnost Avistech již čtvrtý ročník svých předváděcích dnů. Během dvoudenní akce si mohli návštěvníci prohlédnout i vyzkoušet zahradní, komunální a lesnickou techniku nejen z nabídky pořádající společnosti, ale k dispozici byly také stroje firem, se kterými Avistech spolupracuje.

Vystaveno bylo okolo 50 strojů, které pčedstavovaly průřez sortimentem firmy s výjimkou velkých nástaveb pro zimní údržbu, jejichž montáží se firma Avistech také zabývá. K vidění tak byly mulčovače McConnel, profesionální sekačky Etesia, jednoosé nosiče nářadí Agria, štěpkovače i další stroje Eliet nebo univerzální kolové mininakladače Avant.

“Naše nabídka se rozšířila také o štípačky na dřevo Ballario&Forestello, jelikož velmi dobře spolupracujeme s jejich dovozcem, hlučínskou firmou Chlebiš, stejně tak jako na jižní Moravě se společností Garden Studio, jejíž produkty, vysavače exkrementů, si tady mohou zájemci také prohlédnout a samozřejmě vyzkoušet. Nejčerstvější je spolupráce se zástupci značky Jonsered, jejíž ridery a zahradní traktory jsou zde také k vidění. Navíc jsme obnovili spolupráci s pelhřimovskou společností Cime a opětovně zařadili do nabídky malotraktory Goldoni.

Od této akce jsme rozhodně neočekávali velkou návštěvnost čítající několik stovek lidí. Zájemců se tady vystřídá za dva dny snad několik desítek, ale v převážné většině jde o odborníky s konkrétními požadavky, kterým se zde můžeme dostatečně věnovat, vysvětlit jim podrobně technické detaily jednotlivých strojů a techniku si mohou v případě potřeby také vyzkoušet. Zákazník se totiž ve valné většině ptá, co je firma schopna nabídnout kromě vlastního prodeje. Nejde pokaždé pouze o cenu stroje, ale také o flexibilní servis i další zázemí. Z vlastních zkušeností vím, že první stroj se prodává relativně dobře, ale důležité pro nás je, aby se spokojení zákazníci vraceli, a to se naštěstí daří. Servis poskytujeme po celém území České republiky a k dispozici máme i vlastní stroje, které jsme schopni po dobu odstranění případné závady uživateli zapůjčit, aby práce, kterou je třeba vykonat, nestála,” říká jednatel společnosti Avistech Ing. Roman Guichen.

Velký zájem o Avant

Strojem z nabídky společnosti Avistech, kterému se v průběhu roku na českém trhu obzvláště dařilo, byl kolový nakladač Avant. “Na letošní rok jsme objednali 60 těchto nakladačů. Dodací lhůty nových strojů z výrobního závodu jsou totiž neúnosně dlouhé. Zákazník by momentálně musel čekat až 28 týdnů od objednávky, a to není akceptovatelné. Podle průzkumu zájmu objednáváme tedy stroje s předstihem (zhruba jeden až dva kusy týdně) a nejčastěji v plné výbavě, což se nám zdá lepší než stroj doplňovat až postupem času. Z těch šedesáti předobjednaných již našlo své majitele téměř padesát, z čehož vyplývá, že jde o dobré řešení, i když na sebe bereme určitý díl rizika. Je dobré, že ke kolovým nakladačům si zákazníci postupně přikupují i nářadí, což svědčí o jejich spokojenosti se strojem. Nenabízíme pouze originální nářadí značky Avant, k dispozici je nářadí mnoha jiných výrobců, které můžeme doporučit podle získaných praktických zkušeností nebo finančních možností uživatele. Za velice pozitivní považuji, že na získané praktické zkušenosti s nakladači a naše následné připomínky je schopen a hlavně ochoten pružně reagovat jejich výrobce, takže technické detaily stroje, který je na trhu poměrně nový, se neustále dolaďují,” uvedl Roman Guichen.

Čtyři výrobní řady

Nejmenší z nakladačů Avant je kloubový a má označení 200. Tato řada se vyrábí ve třech modelech (216, 216K a 220). Malé univerzální kolové nakladače s benzinovými motory o výkonu 16 popřípadě 20 koní a maximální rychlostí 10 km/h jsou vybaveny stálým pohonem všech čtyř kol, což zaručuje dokonalý přenos síly. Ovládací prvky jsou ergonomicky umístěny, takže při práci obsluha velmi dobře vidí na nářadí. Zdvihací síla dosahuje 320 kg, u nejsilnějšího modelu řady 200 pak 350 kg.

Ve čtyřech modelech se vyrábí výkonnější řada 300. Nejslabší model 313S je osazen benzínovým, další modely pak dieselovými motory. Smykové řízení tyto nakladače předurčuje pro práci v malých prostorách. Benzinový motor Honda u nejmenšího nakladače řady 300 pracuje s výkonem 13 koní, dieselové motory Kubota mají výkony 14 a 20 koní. Zdvihací síla se pohybuje od 500 do 700 kg.

Hned mezi sedmi variantami si mohou vybrat zájemci o řadu 500 s kloubovým řízením. Toto řešení podvozku s výbornou manévrovatelností umožňuje i jízdu po citlivém povrchu, jako jsou trávníky nebo zámková dlažba bez rizika jejich poškození. Stejně jako u předchozí série je pohonnou jednotkou nejslabšího modelu této řady benzínový motor Honda s výkonem 13 koní, další modely jsou poháněny motory Kubota s výkony 14 až 28 koní. Nakladače řady 500 disponují zdvihací silou 600 až 780 kg. Tato řada nakladačů by měla v brzké době projít inovací s pojenou s modernizací designu..

Nejsilnější řada nakladačů Avant má označení 600 a vyrábí se ve dvou modelech osazených motory Kubota s výkony 28 a 36 koní. Stroje s kloubovým řízením se zajímavým řešením zvedacího ramena zajišťujícím velkou přesnost práce s dobrým přehledem obsluhy a manévrovatelností jsou velice všestranné. Navíc se mohou pohybovat rychlostí až 20 km/h a jejich maximální zdvihací síla dosahuje 1200 kg.

 Roman Paleček

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *