29.07.2022 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální služby nejen na Vysočině

Zabývat se službami v oblasti sklizně pícnin vyžaduje zkušenosti a šikovné zaměstnance. Přesně takoví jsou pracovníci firmy Soukromá farma Miksa se sídlem v obci Dobrohostov na Vysočině. Farmu založil v roce 1990 Jan Miksa a v roce 1998 ji převzal syn Petr Miksa. Spolu s dvanácti zaměstnanci se zabývá hospodařením na 130 hektarech trvalých travních porostů a chovem masného skotu v počtu 100 kusů. Jetelotravní porosty jsou sklízeny na senáž, travní porosty pak na seno. Senáže bylo v loňském roce na farmě sklizeno 1200 balíků.

Mnohem více času než prací na vlastní zemědělské půdě stráví pracovníci Farmy Miksa při poskytování profesionálních služeb. A to při sklizni pícnin, silážní kukuřice a zpracování slámy. Zkušenosti se přitom vhodně snoubí s kvalitní, značkovou technikou. V oblasti závěsné techniky na sklizeň pícnin na farmě tradičně dominují stroje výrobce Pöttinger. Získaly si důvěru pracovníků již v roce 2012, kdy si pořídili první stroj, tažený žací mačkač se stranově usazenou ojí. Od té doby si Farma Miksa zakoupila již třicet různých strojů značky Pöttinger, řadu z nich v rámci obnovy za novější provedení. V rámci vývoje služeb byly některé stroje již prodány. A o dalších majitel firmy uvažuje, jako například o svinovacím lisu Pöttinger Impress, kombinovaném s ovíječkou. Důvodem pro takovou kombinaci je dosažení úspory pracovních sil.

Řada zemědělců volá Farmu Miksa ve chvíli, kdy potřebuje provést sklizňové práce rychle a s vysokou výkonností. Podnik proto vlastní řadu širokozáběrových sklizňových strojů Pöttinger – žací kombinaci NovaCat S10 o záběru deseti metrů, provozovanou s traktorem Case IH o výkonu 150 k, velký obraceč HIT 12.14 T s dvanácti rotory a záběrem 12,7 m či čtyřrotorový shrnovač TOP 1252 C s-line se záběrem až 12,5 m. Tyto stroje dokážou zvednout produktivitu práce jednoho člověka, zároveň se ale k píci chovají šetrně. A od letošního roku může Farma Miksa nabídnout technologii, která je ještě šetrnější a výkonnější než doposud: shrnování píce pomocí nového řádkovače Pöttinger Mergento VT 9220.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down