04.05.2023 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální technika pro údržbu a obnovu cest

Jízdami zemědělské techniky po polních či faremních cestách se povrch cest různě deformuje či poškozuje. Doprava naložených návěsů či přívozních anebo aplikačních cisteren zvláště za mokra zanechává na cestách koleje. A právě na techniku, s níž lze vrátit takové cesty zase do původního stavu, se specializuje německá firma HEN AG.

Od jednoduchých srovnávacích radlic po poměrně komplikovaná zařízení, to je sortiment této firmy. Její stroje jsou určeny k agregacím jak za traktor, tak i například s vozidly Mercedes Benz Unimog. HEN AG také vyrábí různá provedení fréz pro traktory o výkonu až 250 k, s nimiž lze povrch cesty zpracovat a proměnit na jemný materiál, který se následně srovná a udusá. Frézy také může agregovat vozidlo Unimog, pokud je vybaveno zadním mechanicky poháněným vývodovým hřídelem a převody pro velmi pomalou rychlost. Tento vývodový hřídel dodává jako Unimog partner firma Werner, dodávající pro Unimog mimo jiné i například zadní tříbodový závěs či sklopnou korbu.

Další zajímavou agregací pro Mercedes Benz Unimog je čelně nesená shrnovací radlice a vzadu nesený deskový vibrační zhutňovač. Zhutňovač HEN PVM 240 je tvořen trojicí desek a je určen k profesionálnímu používání. Poháněn je hydraulikou Unimogu, od něhož požaduje průtok 45 l/min při tlaku oleje 130 bar. Nezbytná je beztlaká zpátečka. Na zhutňovači se nachází aluminiový rozvaděč s tlakovou pojistkou. Doběhová funkce zajišťuje to, aby při vypnutí pohonu zhutňovače mohly motory ještě doběhnout.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down