03.07.2022 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionálové mají spolehlivé stroje

Kašperské hory jsou známé svou romantickou přírodou také z populárního televizního seriálu Policie Modrava. Významnou roli v seriálu má město Sušice. A nedaleko od Sušice, konkrétně osm kilometrů východním směrem, leží obec Podmokly. V ní má své sídlo soukromý zemědělec Petr Kubal, jenž má na udržování krajiny na jihu Čech nemalý podíl.

Zemědělský areál v Podmoklech, jenž Petr Kubal vlastní, je zaplněn moderní zemědělskou technikou. Kromě traktorů značek Case IH, New Holland a Steyr se jedná ve velké míře o sklizňové stroje. Dominantní značkou mezi nimi je německý Krone. Soudě podle počtu a pracovního záběru strojů nebudou sloužit jen pro práci na vlastních pozemcích.

Petr Kubal hospodaří na 210 ha zemědělské půdy, z nichž je 15 ha orné půdy a 195 ha trvalých travních porostů. Jak je pro region v nadmořské výšce více než 450 metrů nad mořem charakteristické, rostlinná výroba slouží v plné míře k výrobě objemného krmiva. Na orné půdě se pěstuje tritikale, jež poskytuje dostatečný výnos nejen zrna, ale též slámy. Seče z luk a pastvin jsou sušeny na seno, anebo také sklízeny formou senážování do balíků či do silážního žlabu.

Živočišnou výrobu tvoří chov masného skotu. Ten je na pastvě od dubna do listopadu, kdy jej začíná Petr Kubal stahovat do zimoviště, v němž je ustájen až do dubna. „V současné době eviduji kolem 100 krav bez tržní produkce plemen limousine a masný simentál, s ostatními kategoriemi je to kolem 180 kusů,“ upřesňuje farmář.*

Více informací v Zemědělci č. 29/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down