18.05.2021 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ProgressiveTraction přináší nové možnosti

Pokud je nějaká technologie opravdu dobrá, přirozeně snadno se implementuje do zemědělské techniky. Proto se možná stane technologie ProgressiveTraction v budoucnosti běžným standardem pro zemědělské pneumatiky. Společnost Trelleborg již nyní tento dezén využívá u několika svých pneumatik, například u TM700, TM800, TM1060, TM1000, TM3000 a také u hybridní pneumatiky PneuTrac.

O tom, že se jedná o povedenou technologii svědčí například to, že pneumatika TM1000 byla několikrát vyhlášena nejlepší pneumatikou roku. Hlavními výhodami používání technologie ProgressiveTraction® jsou lepší výkon, vyšší přilnavost, ekonomický provoz i ekologické přínosy.

Vyšší záběr

Hlavním rysem dezénu pneumatik Trelleborg ProgressiveTraction® je dvojitá záběrová hrana. Ta zajišťuje plynulý záběr pneumatiky i v těžkém terénu, protože zabírá v momentě, kdy je to potřeba. Dvojitá záběrová hrana také zajišťuje lepší přilnavost pneumatiky a díky extra širokému běhounu (širší základně zubů) rovnoměrné rozložení tlaku na půdu a tím dochází i k menšímu zhutnění půdy.

Další výhodou dvojité záběrové hrany je fakt, že snižuje prokluzy, což pozitivně ovlivňuje efektivitu stroje. Vyšší záběrová efektivita pneumatik pomáhá ke snížení spotřeby paliva a prodlužuje jejich životnost. To v konečném důsledku snižuje i celkové náklady na pořízení a provoz pneumatik.

U běžných pneumatik se záběrové hrany chovají jako “štětiny u kartáče”, zrychluje se opotřebení pneumatiky a zvyšuje valivý odpor. Širší základna jednotlivých zubů ProgressiveTraction® toto výrazně eliminuje a zároveň snižuje hladinu vibrací. Tzv. mezizubní terasování běhounu Trelleborg TM zajišťuje rovněž účinnější a rychlejší samočištění pneumatiky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down