28.05.2019 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Project Tetra má připomínat orla

Futuristická vizáž kolového nakladače společnosti CASE nebyla na výstavě Bauma k přehlédnutí. Kolový nakladač získal označení Project Tetra a představuje všestranný stroj, který se snadno uplatní v mnoha různých odvětvích, jako je stavebnictví, zemědělství, komunální sféra, ale testován byl například i v lomech.

Stroj na první pohled zaujme svým zjevem. Mezinárodní konstrukční tým společnosti CNH Industrial se inspiroval znakem orla na glóbu, který se vyskytoval v logu společnosti CASE od roku 1865 a jeho vzor je tzv. Old Abe. Hlava orla se promítá do kabiny, zatímco (malinko paradoxně) zadní kryt motoru má evokovat zobák. Majestátní křídla orla nacházejí vyjádření v integrovaných křídlech kabiny. I když v novém kolovém nakladači orla nespatříte, nezoufejte, futuristický vzhled je opravdu fenomenální.

Dynamiku a agresivitu propůjčují stroji podélné vstupy vzduchu na krytu motoru a zajímavý je i výfuk uložený směrem dolů. Hezká je i celistvost zadní části včetně protizávaží.
Pro prototyp kolového nakladače poháněného metanem byl vybrán metalický žlutohnědý lak „power-tan“ Case, který jemně zdůrazňuje charakteristické tvary stroje a zároveň ukazuje spojení s rodinou produktů společnosti Case Constraction Equipment. Na vnějších kovových prvcích je nanesena prášková antracitová povrchová úprava, která jednak chrání prvky před korozí, jednak nápadně doplňuje luxusní lak stroje. Do krytu motoru a podpěr ramena nakladače byly zapracovány tradiční prvky společnosti Case, jako je například nový znak orla „Power-Abe“, a na horní schůdek a ramena nakladače byl umístěn název CASE.* 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down