19.09.2023 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Projekt Smart Sprayer firmy Amazone a ještě větší ramena Super L3

Jedním z cílů firmy Amazone je zvýšení preciznosti práce její techniky a udržitelnost zemědělství. V tomto duchu vznikla technologie Spot Spraying, využívaná nyní v USA. Novinkou je projekt Smart Sprayer, který v současnosti běží v Evropě. Jedná se o tažený postřikovač, jehož ramena jsou osazena kamerami a senzory, schopnými v reálném čase za jízdy detekovat výskyt plevelů na pozemku. Herbicid se poté aplikuje pouze v místech výskytu plevelů. Technologie byla představena na  Tiskové konferenci Amazone 2023 v Německu.

V pěti zemích Evropy měla firma Amazone v roce 2022 osm postřikovačů s tímto systémem v praktickém ověřování a získala cenné zkušenosti. Na projektu spolupracuje s firmami BOSCH a BASF. Rozeznávat plevele na hnědém pozadí není problém, na přesnosti rozeznávání „zelené v zeleném“ se pracuje.

Větší záběry ramen

S postřikovači Amazone bude možné od nové sezóny pokrýt ještě širší spektrum různých rytmů kolejových řádků. A to díky novým záběrům 45 a 48 metrů pro ramena Super L3. Ramena Amazone jsou tradičně robustní a zároveň lehká. Aby tomu tak bylo i v záběru 48 metrů, je předposlední díl ramen zhotoven z karbonu. Respektive horní a spodní části jsou z karbonu, mezi nimi uložené vzpěry jsou železné. Komponenty z odlišných materiálů jsou vzájemně spojené lepením. Poslední díl těchto ramen je hliníkový.

Ramena Super L3 jsou standardně vybavena systémy vedení nad porostem Contour Control a tlumení výkyvů SwingStop Plus.  S většími pracovními záběry lze ve shodném čase zvládnout větší počet hektarů při menším počtu kolejových meziřádků. Je třeba ale zohlednit i to, že je zapotřebí i rozmetadlo s odpovídajícím pracovním záběrem a současně přesností práce.

Kompaktní při přepravě

I postřiková ramena Super L3 s novými záběry 45 a 48 metrů se kompaktně sklápějí do přepravní polohy, takže nepřesahují ke kabině traktoru, kde by mohlo dojít ke kolizi, ani daleko dozadu za postřikovač.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down