17.07.2022 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Propracovaná řada sklízecích řezaček

Samojízdné sklízecí řezačky Jaguar firmy Claas nabízejí ve své tradičně velmi prostorné a tiché kabině komfortní a přehledné ovládání. Terminál Cebis lze různě přestavovat, aby bylo dosaženo optimálního výhledu. Ze své polohy v zorném poli řidiče může být vychýlený zcela doprava vedle loketní opěrky, kde nijak neomezuje výhled na adaptér, což se využije například při sklizni polehlých porostů.

Také volant si řidič bude moci nastavovat v širším rozpětí, díky novému sloupku řízení. Nové dynamické řízení činí řízení ještě komfortnějším. Aktivuje se na Cebisu a předem nastavený počet otáček volantu pro požadované natočení kol řídicí nápravy je možné kdykoli změnit.

Řezačky Jaguar také obdrží užitečnou funkci pro zvýšení efektivity práce. Cemos Auto Performance se stará o udržení otáček na nastavené úrovni při současné regulaci výkonu motoru a pojezdové rychlosti v závislosti na objemu sklízené hmoty a podmínkách sklizně. Jakmile se objem hmoty bude zvětšovat, bude nejprve automaticky zvyšován i výkon motoru, a poté i snížena pojezdová rychlost. Při sklizni slabých řádků či porostů s nízkým výnosem se výkon motoru automaticky sníží. Otáčky motoru ale zůstávají konstantní, mění se pouze točivý moment, odpadají prudké změny otáček a díky tomu se i snižuje spotřeba paliva.

Nový Jaguar také nabídne kromě nádrže na aditiva s objemem 375 l i nový systém Actisiler 37. Aditivum je v nádrži s dvojitou stěnou bezpečně uchováváno i při vysokých vnějších teplotách. Řidič si může zvolit, zda požaduje dávkování v časové závislosti (v intervalu od 0,2 do 20 l/h) anebo podle objemu procházející hmoty (v intervalu od 10 do 50 ml/t).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down