Prověřování traktorů na profesionální úrovni

Hybnou silou vývoje každého výrobce zemědělské techniky jsou inovace. Pro spokojenost koncových uživatelů strojů má značný význam i jejich kvalita. U výrobce John Deere je kvalita produktů na prvním místě. Systém pro její zaručení je propracovaný a jeho nedílnou součástí je i práce specialistů v laboratořích v areálu továrny v Mannheimu.

Za verifikaci a validaci produktu, tedy celého traktoru, jeho komponent (motoru, převodovky atd.) i jednotlivých dílů je zodpovědné oddělení se 148 zaměstnanci. Ti provádí testování jak v laboratořích, tak i na poli. Laboratoře se v areálu v Mannheimu rozkládají na ploše 33 000 m2.

V laboratořích prověřují funkčnost traktoru specialisté v pěti skupinách. Testování začíná u motorů: měří se produkovaný výkon, spotřeba paliva a účinnost chladicího systému na regulaci teploty motoru. Poté následuje testování konstrukce traktoru, která je podrobena vibracím na speciální plošině. Otáčející se stůl zase prověří torzní pevnost traktoru a jeho podvozku; v obou případech je průběžný ocelový rám velkou předností traktorů John Deere z Mannheimu. Rám představuje velkou výhodu pro snížení namáhání převodovky i motoru a prodloužení jejich životnosti.

Při praktickém nasazení traktoru je také důležité spolehlivé fungování jeho systému pohonu. Ve speciální laboratoři je testován pohon všech kol, převodovka, na nakloněném stole hydraulické funkce a prostřednictvím speciální kamery probíhá také analýza kontaktu ozubených kol.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *