25.05.2023 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prutové brány nejen pro ekologické farmy

Firma Horsch si nedávno otevřela sortiment techniky pro hybridní zemědělství. Rozhodně zajímavým strojem jsou prutové brány Cura 12 ST. Jedná se o robustně koncipovaný stroj, využitelný nejen v podnicích s ekologickým zemědělstvím, ale i v konvenčním systému při intenzivním nasazení na stovkách hektarů ročně. Uzavřená rámová konstrukce zajišťuje vysokou odolnost vůči působení zkrutných sil a přesto je lehká a má dlouhou životnost.

V průběhu práce jsou zdvihací válce Cury ST v plovoucí poloze, takže stroj i přes svůj velký záběr může dobře kopírovat povrch pozemku. Naproti tomu při otáčení na souvratích tyto válce přizvedávají boční křídla nahoru, čímž se otáčení stává pohodlnějším. Pokud by jedno zadní kolo traktoru vjelo do větší prohlubně, nedojde ke kontaktu prstů na bočním křídle s půdou. Horsch Cura ST může fungovat i bez opěrných kol vzadu. Pětidílná konstrukce u Cury 12 ST dovoluje sklopení stroje do transportní polohy se šířkou, nepřekračující tři metry.

Pomocí vymezovacích podložek na pístnicích si nastavuji úroveň přítlaku. Ke kopírování pozemku pomáhají také široká opěrná kola, kterých může mít Cura 12 ST až jedenáct. Uloženy jsou prostřednictvím děrné lišty, kde si lze nastavit, jak moc mají být prsty zdviženy při své práci do výšky. Pružiny v uchycení prstů k tomu, aby i v celé dráze zdvihu zůstal přítlak na každý prut na shodné úrovni. Maximální výška rámu 450 mm umožňuje práci i v porostech s větší výškou. Pruty provádí nejenom vyčesávání plevele, ale i prokypření v povrchové vrstvě půdy, které otevírá přístup vzduchu ke kořenům rostlin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down