05.08.2022 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První kompaktní dozerový nakladač na světě

Výrobce CASE představuje novou kategorii v oblasti stavební techniky – kompaktní dozerový nakladač. Prvním strojem tohoto druhu vůbec je nakladač CASE Minotaur DL550. Stroj je vybaven inovativním rámem C,  integrovaným v šasi,  a buldozerovou radlicí, dovolující maximální využití výkonu dozeru při hrnutí materiálu.

Nakládku umožňuje lžíce o objemu 1,1 krychlového metru. Kompatibilita se stovkami typů dalšího příslušenství umožňuje celkově velmi všestranné využití dozeru na staveništi. Po odstartování výroby bude zcela nový stroj představen na severoamerické road show s více než 30 zastávkami před koncem roku 2022.

S hmotností 8165 kg a výkonem motoru 114 koní poskytuje nový první stroj svého druhu značnou výkonnost při hrnutí materiálu a srovnávání terénu, stejně jako při nakládce materiálů jako klasický smykem řízený či pásový nakladač. Jediná platforma doposud nikdy nedokázala poskytovat takovou úroveň všestrannosti, výkonu a přesnosti, jako zcela nová kategorie techniky, vytvořená společností CASE: kompaktní dozerový nakladač.

"Minotaur je skutečně flotila dvou strojů v jednom, která je na špičkové úrovni," říká Jeff Jacobsmeyer, produktový manažer společnosti CASE. Konstrukce stroje poskytuje stabilitu a hladké ovládání malého dozeru a zároveň zajišťuje, že veškerý provozní výkon je veden přes celé tělo stroje. To zajišťuje vyšší výkonnost a dlouhodobou spolehlivost, než jednoduchá kombinace uchycené dozerové radlice k tradičnímu kompaktnímu pásovému nakladači. Nový Minotaur je standardně dodáván s CASE Universal  Machine Control, díky čemuž  je stroj připraven pro instalaci technologie řízení strojů, nabízené kterýmkoli ze tří specializovaných výrobců. Je také k dispozici s volitelným, exkluzivním plně integrovaným rozrývačem pro rozrušování těžkého terénu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down