První polopásový traktor s plným odpružením

Veletrh Agritechnica 2017 přinesl společnosti Claas i čtyři stříbrné medaile. První z nich se týká prvního polopásového traktoru s plným odpružením celého stroje. Jeho označení je Axion 900 Terra Trac.

S traktorem Axion 900 Terra Trac představuje Claas první plně odpružený polopásový traktor. Rozhodující inovací je integrace odpruženého podvozku Terra Trac. Podvozek Terra Trac se zakládá na technologii známé ze sklízecích mlátiček, která však byla speciálně přizpůsobena požadavkům traktoru. Díky odpruženému podvozku kombinuje Axion 900 Terra Trac výhody pásového traktoru s ohledem na trakci a šetrnost k půdě s pohodlnějšími jízdními vlastnosmi běžného standardního traktoru. Podvozek zajišťuje díky jednotlivě odpruženým kolečkám permanentně maximální kontakt s půdou a maximální styčnou plochu. Díky tomu zůstává Axion 900 Terra Trac na silnici i na poli také při rychlosti až 40 km/h pohodlný a efektivní.

Další stříbrnou medaili obdržel asistenční systém řidiče pro optimální nastavení traktoru a stroje. CEMOS pro traktory je nový asistenční systém řidiče zakládající se na dialogu pro optimální nastavení traktoru a jeho pracovního nářadí.

Obsahuje datovou banku s rozsáhlými znalostmi expertů a vede řidiče se zohledněním aktuálních pracovních úkolů a podmínek prostředí přes uživatelské rozhraní dotykového displeje terminálu CEBIS v přirozených jazykových krocích ve formě dialogu k optimálnímu nastavení. Do doporučených nastavení patří mimo jiné nejrůznější parametry stroje, podmínky provozu a preference řidiče. Část nastavení provádí CEMOS na přání obsluhy přímo.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *