08.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První TIM na světě

V průběhu akce Smart Farming Days 2022 připomněli zástupci koncernu SDF, že SDF byl prvním výrobcem traktorů na světě, který představil fungující certifikaci TIM (Tractor Implement Management). S pomocí systému TIM může nářadí, komunikující s traktorem prostřednictvím ISOBUS, ovládat vybrané funkce traktoru.

Tím usnadní práci řidiči a zvýší se také efektivita práce. Systém TIM staví na maximálním využití inteligence celé soupravy na základě obousměrné komunikace v reálném světě. Příkladem může být sklizeň slámy, sena či zavadlé píce do válcových balíků. Lis dokáže zasílat na traktor povely pro změnu rychlosti jízdy, zastavit jej, vyžádat si tlakový olej pro zdvihnutí zadní stěny, vyklopit balík z komory a zadní stěnu opět automaticky zavřít.

Naprostým tahákem mezi předváděnou technikou Deutz-Fahr byl nový traktor Deutz-Fahr 8280 TTV. Kromě tradičně vydařeného designu na něm návštěvníci uznale kvitovali možnost jednoduchého a spolehlivého přenosu dat na iMonitor prostřednictvím SDF Data Managementu. Ihned tak bylo zřejmé, jak lze ušetřit mnoho jednotlivých kroků a zjednodušit si každý den práci. Výměna dat hraje v soudobém zemědělství stále významnější roli. Proto se také koncern SDF připojil ke konsorciu agrirouter, aby se podařilo vyvinout jediné a společné rozhraní pro výměnu dat online. Zákazníci si pak mohou pro svůj podnik bez omezení zvolit stroj dle svého výběru – a vzájemná komunikace bude i tak fungovat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down