12.07.2022 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První zkušenosti s autonomním krmicím vozem

Aura je samojízdný míchací míchací vůz firmy Kuhn, který nepotřebuje obsluhu. Redakce měla díky výrobci možnost získat první zkušenosti ze zemědělského podniku ve Francii, v němž tento stroj již přes rok denně pracuje.

Aura po uvedení do provozu krmí šestkrát za den všechny skupiny skotu. Jeden pracovní cyklus od naložení až po uložení krmiva na krmný žlab jí zabere 46 minut. Nejdéle trvá nakládka krmiva (45 procent času) a vykládka na krmný žlab (35 procent). Naproti tomu míchání krmiva pomocí jednoho vertikálního šneku zabírá pouhých 11 procent času. Farmáři potvrdili, že uvedením vozu Aura do provozu se snížily náklady na produkci mléka. Vyjádřili svou spokojenost také se zdravotním stavem dojnic, rovněž i díky přítomnosti magnetů na míchacím šneku. Pomocí magnetů se podařilo z krmiva odstranit nemalé množství nežádoucích kovových příměsí. Náklady na veterinární péči se tak podle vyjádření farmářů snížily o 10 000 euro za rok.   

Označení „technologie Aura“ je na místě. Autonomní krmný vůz se umí ve stanovenou dobu sám nastartovat, vyjet ze svého parkovacího stání a pustit se do práce. Postupně si sám objede všechna stanoviště na farmě, kde si sám nabírá jednotlivé komponenty. Díky integrovanému vážicímu zařízení si dokáže naložit přesně potřebná množství krmiva. Aura se dokáže plnit komponenty všeho druhu. K plnění senáží či siláží na žlabech využije svou frézu, pro práškové minerální komponenty Aura využije svou schopnost vysílat příkazy prostřednictvím sítě Wi-Fi.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down