02.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pulzně šířková modulace u postřikovačů firmy Kverneland

Na svém stánku na mezinárodním veletrhu zemědělské techniky Agritechnica 2023 měla firma Kverneland vystavený také samojízdný postřikovač iXdrive S6. Kromě nového systému iXflex pro hydraulickou změnu světlé výšky prezentoval tento stroj ještě další novinku, a to kompenzaci dávkování kapaliny při zatáčení prostřednictvím pulzně šířkové modulace iXflow-Pulse.

Norský výrobce informoval o tom, že je připraven k uvedení na trh nového systému pulzně šířkové modulace iXflow-Pulse na postřikovačích modelových řad iXtrack T4, T6 a iXdrive S6 v kombinaci s postřikovými rameny HSS v provedení heavy duty s pracovními záběry 30 až 40 metrů. Nový systém představuje efektivní možnost aplikace látek díky vhodné kombinaci velikosti trysek, pokrytí cílové plochy a spotřeby vody, a to i při proměnlivých rychlostech jízdy nebo měnících se dávkách přípravků.

Další zvýšení preciznosti

Systém pulzně šířkové modulace iXflow-Pulse představuje vhodné doplnění systémů postřikovačů Kverneland pro další zvýšení preciznosti práce.

Důležitým faktorem pro precizní aplikaci látek je udržování tlaku postřikové kapaliny v tryskách na stálé úrovni a nalezení nejvhodnější rovnováhy mezi velikostí trysky, pokrytím rostlin a úletem. Výsledkem je pak optimální spektrum velikosti kapek, aby bylo dosaženo požadované úrovně pokrytí cílové plochy účinnou látkou, nezávisle na měnící se pojezdové rychlosti anebo dávce látek. Nový systém pulzně šířkové modulace Kverneland iXflow-Pulse funguje jako systém pro flexibilní a velmi rychlé otevírání a zavírání každé trysky. Při rychlejší jízdě se doba otevření trysky prodlouží. Při pomalejší jízdě se doba otevření trysky zkrátí. Správná velikost kapek ale bude vždy dodržena.

Kompenzace dávkování při zatáčení

Během aplikace látek v zatáčkách často dochází k předávkování nebo poddávkování. Se systémem iXflow-Pulse je k dispozici rozdílný průtok na vnitřní a na vnější straně ramen, v závislosti na rychlosti pohybu ramen. Výsledkem je stejná aplikační dávka v každém segmentu ramen.

Další výhodou je to, že tlak a průtok kapaliny lze nastavit samostatně a během provozu. Lze použít jednu trysku pro širší škálu aplikací, což znamená méně potřebných výměn trysek, což šetří čas. K dispozici je také možnost použití nižšího tlaku se stejnou tryskou v náročných podmínkách či při větrném počasí. 

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down