06.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Radličkové kypřiče LEMKEN na veletrhu Agritechnica

V roce 2019 na veletrhu Agritechnica představila firma LEMKEN jako novinku Koralin 9/840 KUA, radličkový stroj pro ultramělké zpracování strniště o záběru 8,4 m. A na Agritechnice 2023 se blýskla zase novinka, LEMKEN Koralin 9/660 KUA v neseném provedení o záběru 6,6 m. I tento menší bráška velkého kypřiče je určen k ultramělkému zpracování půdy hned za mlátičkou. Menší model ale není vybaven předřazenou sekcí talířů z důvodu snížení celkové délky. Pro Koralin 9/660 KUA postačují traktory o výkonu 231-330 k.

Pro první či opakovanou podmítku, anebo i kypření do hloubek až 30 cm, jsou určeny radličkové kypřiče LEMKEN Karat. Ty jsou vyráběny již ve třech modelových řadách jako Karat 9, Karat 10 a Karat 12.

Novinka, Karat 10

Karat 10 je novinkou. Pro snížení nároků na tahový výkon traktoru má tento kypřič přepracované rozložení radliček. Radličky jsou uspořádány symetricky k podélné linii, takže pracovat s kypřičem je nyní méně energeticky náročné, ale zároveň zůstává zachována vysoká intenzita promísení půdy se slámou. Třířadý Karat 10 je vhodný pro traktory o výkonu 105 - 490 k a vyrábí se v neseném a poloneseném provedení v záběrech od tří do sedmi metrů.

MultiHub pro setí meziplodin

Vystavený Karat 10 prezentoval možnost osazení kypřiče secím strojem pro setí meziplodiny společně se zpracováním půdy LEMKEN MultiHub. Jedná se rovněž o novinku, modernizovaného nástupce stroje SeedHub 5.

MultiHub je kromě setí meziplodin využitelný i jako doplněk secího stroje pro souběžné setí malých semen či aplikaci granulovaných přípravků do půdy. Vůbec poprvé dokáže MultiHub nabídnout možnost vypínání a zapínání sekcí či poloviny záběru, aby se eliminovalo přesévání. Sekční kontrola se ovládá přímo na ISOBUS terminálu. Při nasazení společně se secím strojem má MultiHub shodný počet sekcí, jako secí stroj. Je-li MultiHub agregován s půdozpracujícícm strojem, pak má vypínání poloviny záběru anebo u větších šířek záběru pak umí vypínat až čtyři dílčí sekce. LEMKEN MultiHub je v omezeném množství k dispozici od roku 2024.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down