Radličkový kypřič s regulací hloubky

Firma LEMKEN je průkopníkem v oblasti radličkových kypřičů. Kromě historicky velmi úspěšných strojů Smaragd se této firmě vydařily i tří- a čtyřřadé kypřiče řady Karat. „Je to nejvytíženější stroj v podniku,“ – takto zareagují zemědělci ihned poté, so slovo Karat uslyší. Karat je profesionálně vybavený stroj, který má díky velkému rozsahu možných pracovních hloubek, rychlovýměnnému systému radliček a efektivnímu jištění pracovních orgánů velice široké možnosti využití.

Zatímco dvouřadé kypřiče řady Smaragd pracovaly hlavně jako podmítače, tak nový Karat zastane mnohem více práce. Vedle podmítek se využívá i pro přípravu půdy, a to jak v bezorebné, tak i v klasické technologii, a po osazení úzkými radličkami provádí i prohlubování. Kdekoli se na poli vyskytnou místa s utuženou půdou, tak zákazníci firmy LEMKEN mají řešení: jednoduše zapřáhnou radličkový kypřič Karat a provedou obnovu půdní struktury. Na velkých zemědělských podnicích je často k vidění LEMKEN Karat o pracovním záběru sedmi metrů, který slouží k celoplošnému kypření pozemků na velkých výměrách v agregacích s nejvýkonnějšími pásovými tahači.

Při každé z těchto operací je pro její úspěšné zvládnutí rozhodující konstantní pracovní hloubka. Aby mohl poměrně dlouhý radličkový kypřič pracovat rovnoměrně i za jízdy ve zvlněném terénu, vyvinul LEMKEN systém ContourTrack. Vedle systému TurnControl Pro se jedná o další elektronické řešení, které přidává hodnotu technice pro zpracování půdy značky LEMKEN.*

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 14.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *