04.06.2023 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řádné navýšení kapacity v dopravě

Hospodářské družstvo v Unhošti hospodaří na necelých 950 hektarech zemědělské půdy v oblasti, kde jsou srážky v průběhu roku rozloženy značně nerovnoměrně a půdy navíc trpí větrnou erozí. Podnik se věnuje intenzivní rostlinné výrobě a dlouhodobě dosahuje vysokých výnosů.

V oblasti dopravní techniky je podnik věrný německé značce Krampe. První návěs Big Body 650S byl pořízený v roce 2012 od firmy Pekass, pobočka Senomaty. Postupem času bylo nutné navýšit kapacitu dopravy. K dispozici byly kolové traktory výkonové kategorie 400 k a tak se začala řešit otázka vhodné dopravní techniky.

Vzhledem ke spokojenosti s provozem návěsů firmy Krampe jiná značka nepřipadala v úvahu. Pracovníci podniku si opět od společnosti Pekass Senomaty v roce 2022 pořídili to největší, co firma Krampe v nabídce má: návěs z modelové řady Big Body 980 s označením Big Body 1000 v limitované edici. Návěs disponuje kompletní výbavou. A žádný z prvků výbavy pak v reálném provozu nepřijde nazmar. Nejvíce svého času slouží Big Body 1000 k dopravě sklizeného zrna z pole. Jízda s ním je velmi pohodlná a bezpečná – „Návěs sedí na cestě jako přibitý,“ říkají majitelé. Třínápravový podvozek je řešen tak, že nápravy jsou poměrně daleko od sebe, což stabilitu zvyšuje. Promyšlený a prověřený systém odpružení účinně tlumí rázy od kol.

Výkonné brzdy dokážou i plný návěs účinně zpomalit. Brzdové válce jsou usazeny nad nápravami, kde jsou tak chráněné před poškozením. Nápravy pocházejí od výrobce BPW a mají snadno přístupné mazničky.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2023.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down