Rakouská technika pro hnojení a setí

V průběhu mezinárodního veletrhu Sima 2017 prezentovala své produkty také rakouská firma APV. Secí stroje, rozmetadla hnojiv a závěsnou techniku pro údržbu pastvin bylo možné zhlédnout v pěkně připravené a prostorné expozici. Velký zájem veřejnosti poukazoval na to, že například instalace secích strojů na půdozpracující techniku či na velké tažené secí stroje za účelem slučování operací je trendem současnosti.

Hned z kraje expozice byl k vidění tzv. multidávkovač MDS 100 M1, tedy stroj, který v sobě slučuje přednosti pneumatického secího stroje a kotoučového rozmetadla. Přesné dávkování provádí výsevní hřídel, rozdělení a aplikaci pak rozmetací kotouč. Toto řešení je optimální pro aplikaci insekticidu proti slimáčkům či setí meziplodin. Stroj lze snadno montovat na různé druhy techniky a široce využívat v průběhu roku.

V oblasti secích strojů firma APV zvětšuje kapacitu zásobníku až na 1600 l, jak dokazoval nový secí stroj s označením PS 1600 M1. Zásobník lze připojit na půdozpracující stroj, pokud jeho rám bude dostatečně robustní. Anebo přímo do zadního tříbodového závěsu traktoru kategorie III/III N; za tím účelem je zásobník usazen v silném rámu, který pojme hmotnost jeho náplně i tahový výkon traktoru při agregaci s půdozpracujícím strojem. Stroj byl vybaven širokou lávkou.

Na stánku byl k vidění také pneumatický secí stroj, upravený tak, aby dovoloval aplikaci hnojiv – v úpravě z nerezu. Je tedy využitelný jak k přísevům či k setí meziplodin nebo podsevů, tak i k aplikaci hnojiv či mikrogranulátů. A to v agregaci například s úzkořádkovými nebo přesnými secími stroji. I ve větších šířkách záběru, pokud je ventilátor poháněn hydraulikou nebo vývodovým hřídelem traktoru.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 7/2016.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *