07.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Recept na to, jak vyrábět efektivně a šetrně vůči okolí

Průmyslové technologie se stále vyvíjejí. Prospěch z toho mají obyvatelé naší planety. Plně to platí o firmě Krampe, která svou výrobu dopravní techniky nyní má organizovánu tak, aby byly dopady na životní prostředí co nejmenší.

Ještě před 35 lety Krampe vyráběl své první traktorové návěsy svářením recyklovaných dílů, pocházejících z vyřazených nákladních automobilů. V mezidobí se ve výrobě mnohé zdokonalilo a použité díly již dlouhou dobu nejsou využívány. Tehdy jako i dnes se návěsy značky Krampe pyšní dlouhou životností a tím, že si po dlouhou dobu uchovávají svou hodnotu. Dlouhá životnost nejenomže šetří přírodní zdroje, ale také nervy a peněženky majitelů návěsů.

Výrobce z německého Münsteru funguje šetrně ke klimatu a k přírodním zdrojům také díky tomu, že odjakživa v maximální míře spolupracuje s regionálními dodavateli komponent. „Tím se nejenomže zlepšuje komunikace, zároveň se i šetří dlouhé přejezdy a redukuje produkce oxidu uhličitého,“ říká Jürgen Kocks, vedoucí nákupu u firmy Krampe, a doplňuje: „Díky speciálním válečkovým transportním systémům se navíc uspoří i obalový materiál.“

Ale také energie pochází u firmy Krampe „z vlastní produkce“ anebo ze zdrojů v sousedství. Již více než deset let slouží fotovoltaická elektrárna na střechách hal k produkci energie. Pokrývá zhruba 150 procent vlastní potřeby energie.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down