Regulace tlaku vzduchu u dvoumontáží

Firma Fendt nabízí jako výbavu na přání pro své traktory integrovaný systém změny tlaku vzduchu VarioGrip. Nově rozšířila jeho možnosti využití i pro traktory, které mají zadní nápravu s posuvným uložením kol na hřídelích. Díky tomu již může být – zcela poprvé - systém VarioGrip instalován na traktory se všemi variantami náprav. Zároveň je bez omezení možná regulace rozchodu kol.

Díky integrovanému provedení nedochází k překročení celkové přípustné šířky traktoru při využití systému VarioGrip v kombinaci s uložením kol na hřídelích ani k omezení využitelnosti. Hřídele jsou kromě toho využitelné k nastavení rozchodu zadních kol v celé své délce. Dále systém Fendt VarioGrip dovoluje bezproblémovou regulaci tlaku vzduchu i u dvoumontáží pneumatik. V takovém případě jsou pneumatiky spolehlivě a bezpečně zásobovány tlakem prostřednictvím kolových čepů.

Díky svému integrovanému provedení do hřídelí nápravy s nastavitelným rozchodem přináší systém Fendt VarioGrip do praxe řadu výhod. Při přechodu mezi různými plodinami (například z kukuřice do cukrovky) si může uživatel traktoru plynule nastavovat rozchod kol, a přitom pohodlně regulovat tlak vzduchu v pneumatikách. Díky tomu dochází ke snížení nákladů, omezení zhutňování půdy i produkce emisí a půdní eroze.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *