20.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rekordní obchodní rok

Firma LEMKEN uzavřela minulý obchodní rok s nárůstem obratu o celých 22 procent. Obrat se vyšplhal na 446 milionů eur a dosáhl tak rekordní výše – za celých 242 let trvající historii společnosti. Také start nového obchodního roku je slibný a je navíc doprovázen příchodem mnoha zajímavých novinek. Jmenovat lze například nový radličkový kypřič Karat 10 či úplně nově vyvinutou řadu pneumatických secích strojů s přípravou Solitair DT, která bude k dispozici od podzimu 2022.

V uplynulém obchodním roce překonal příval objednávek očekávání. Zemědělci, ale i poskytovatelé služeb profitovali především z vyšších realizačních cen a díky tomu také investovali do moderní zemědělské techniky. V této pozitivní situaci způsobovala omezení v důsledku koronavirové pandemie obzvláště problémy. Byly ale zvládnuté díky velmi dobré týmové práci. Díky tomu mohly být dodány zákazníkům téměř všechny objednané stroje. Počet zaměstnanců firmy LEMKEN celosvětově stoupl na 1697.

Obzvlášť silně se rozvíjela zatím nejmladší dceřiná společnost Steketee. Pod touto značkou jsou nabízeny stroje pro mechanickou kultivaci porostů, které dokážou pomocí kamery rozeznat jednotlivé rostliny. Hospodárným způsobem tak přispívají ke snížení objemu používaných herbicidů v zemědělství.

Německý trh se i za ztížených podmínek mohl udržovat na výši. Stoupající poptávka po secích strojích mohla nahradit oblast postřikovačů, kterou firma LEMKEN opustila.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down