07.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rekordní počet Zlatých klasů

Nedílnou součástí agrosalónu Země živitelka je soutěž o nejlepší vystavený exponát Zlatý klas. Nejlepší vybrané exponáty splňující navíc i náročná ekologická kritéria jsou oceněny Zlatým klasem s kytičkou. Do soutěže v kategorii Mechanizace bylo přihlášeno rekordních 25 exponátů, z nichž sedm si prestižní ocenění odvezlo.

Zlatý klas s kytičkou

Toto ocenění získal Slopehelper - zemědělský robot do vinic a sadů, přihlašovatel SYNPRO s.r.o. Slopehelper je revoluční plně autonomní zemědělský robot pro práci ve vinicích a sadech, který snižuje potřebu lidské práce. Lze ho vybavit nástavbou pro kultivaci půdy, ochranu rostlin, hnojení, uniformní řez a sklízeč. Jeho pohon je elektrický (48 V), kapacita akumulátoru umožňuje práci po dobu až 14 hodin.

 

Zlatý klas

Zlatý klas získal exponát Fencee energy Smart Cellular DUO EDC150, přihlašovatel VNT electronics s. r. o. Jde o výkonný chytrý zdroj elektrického ohradníku s možností kombinovaného napájení (230 V/12 V) vhodný pro dlouhé a vegetací zatížené ohrady. Generátor elektrického ohradníku je připojen přímo k sotware výrobce pomocí nejmodernější technologie e-SIM, díky které je možné zařízení umístit kdekoliv, kde je GSM signál a ovládat jej na dálku odkudkoliv na světě. Uživatel má on-line informace o aktuálním stavu ohradníku. Zlatým klasem byl oceněn Zplyňovací kotel BLAZE NATURAL PLUS. přihlašovatel BLAZE HARMONY s.r.o. Jde o unikátní zplyňovací kotel na dřevo s možností spalování různorodých dřevních paliv. Kotel reprezentuje komfortní, ekologické, ekonomické a spolehlivé vytápění biomasou. Oceněn byl také Meziřádkový kultivátor ONYX 3064F + naváděcí modul LYNX 2000, přihlašovatel KVERNELAND GROUPP CZECH s.r.o. Tento ISOBUS kompatibilní stroj dosahuje vysoké přesnosti navádění prostřednictvím opticky naváděcího modulu (30 snímků za sekundu) a hmatače. K dispozici je široká škála záběrů, variant a volitelného příslušenství. Zlatý klas získal i Rozdružovač balíků sena ROMET TWIN, přihlašovatel STS Olbramovice, a.s. Univerzální rozdružovač válcových i hranolových balíků sena, slámy a senáže je výkonným strojem díky dvěma rozdružovacím válcům, které výrazně zkrátí dobu rozebrání a dávkování steliva nebo krmiva. Novinkou je dálkové ovládání plynulé změny rychlosti podlahového i vykládacího dopravníku. K jeho agregaci stačí traktor s výkonem motoru od 40 kW. Prestižní ocenění si také odvezl  Přepravník pro čtyři balíky sena, slámy TEMAK T-M4, přihlašovatel TEMAK CZ, s.r.o. Jednoduchý přepravník pro čtyři balíky sena nebo slámy byl vyvinut pro efektivnější využití manipulátoru při svážení, stohování, nakládání a vykládání válcových balíků. Posledně oceněným exponátem v kategorii Mechanizace by Traktorový návěs NS18.1, přihlašovatel Zemědělská a dopravní technika, spol. s.r.o. Traktorový návěs s dozadu sklápěnou korbou používá systém aktivního řízení zpětného chodu zadní nápravy. Elektro-hydraulický systém ovládání spolu se senzory natáčení umístěnými na zadní nápravě automaticky řídí návěs při jízdě vzad do rychlosti 10 km/h.

Více se o oceněných exponátech dočtete v Zemědělci č. 36.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down