Řezačka pro malé farmy

Společnost Kuhn nabízí rozsáhlý sortiment zemědělských strojů jak pro malé, tak velké zemědělské podniky. Jedním ze sortimentu pro malé zemědělské farmy jsou návěsné sklízecí řezačky určené pro sklizeň kukuřice.

Tyto řezačky řady MC vynikají nejen svou kompaktností a vysokou výkonností při nízkých požadavcích na příkon, ale i jednoduchostí a minimálními nároky na údržbu. Díky velmi jednoduché spolehlivé konstrukci je tak denní údržba omezena pouze na namazání dvou dobře přístupných maznic na řezacím kole a řetězovém pohonu.

Řada sklízecích řezaček Kuhn MC zahrnuje tři modely, a to jednořádkový, dvouřádkový a čtyřřádkový. Díky tomu jsou tak tyto návěsné řezačky vhodné jak pro ty nejmenší zemědělce zabývající se sklizní kukuřice, tak s větším modelem i pro střední zemědělské podniky. Velkou předností všech tří modelů řady MC jsou nízké požadavky na tažný prostředek. Minimální požadavky na příkon u nejmenšího modelu jsou pouze 30 koní, největší čtyřřádkový model pak začíná s hranicí minimálního příkonu na 90 koních. To má další výhodu v tom, že díky agregaci s traktory malých výkonnostních tříd nedochází při sklizni k takovému zhutňování půdy. Co se týče samotného připojení k traktoru, tak dva menší modely jsou bočně nesené a čtyřřádkový typ lze připojit jak do čelního, tak do zadního tříbodového závěsu díky dvěma pohonným hřídelím. Tato nesená čtyřřádková sklízecí řezačka je tak vhodná k agregaci s traktory s otočným řízením. Uvedená kombinace přináší i vyšší pohodlí obsluze a lepší přehled o sklizni. Další výhodou agregace řezačky s traktorem je možnost připojení přepravního prostředku přímo k traktoru.

Sklízecí ústrojí návěsné řezačky se skládá z podávacích bubnů, vždy v páru je hladký a ozubený buben. Díky těmto podávacím bubnům je zajištěn přímí tok sklízeného materiálu ke kotoučovému řezacímu ustrojí, které je vybaveno deseti noži. Řezací ústrojí se u čtyřřádkového modelu skládá ze dvou řezacích kotoučů a je tak vybaveno 2 x 10 noži. Standardní délka řezanky u všech modelů je 4 mm s možností přenastavení na 6 mm. Rychlost řezacího kotouče je 1600 ot/min s možností změny na 1800 až 2000 ot/min. Vyšší otáčky řezacího kotouče jsou vhodné, pokud jde o sklizeň například kukuřice s velmi malými a tvrdými zrny, aby došlo k jejich dostatečnému rozdrcení. Pro zajištění optimální kvality sklízeného materiálu, především nadrcení zrn, jsou všechny modely vybaveny žebrovanou cracker deskou. Nízké požadavky na příkon při řezání zajišťuje konstrukce uložení nožů a protiostří. Nože nejsou ve stejném úhlu s protiostřím, takže dochází k řezání zvenčí do středu, čímž je zajištěno okamžité řezání a plynulý tok materiálu. Jeho proudění z řezacího ústrojí pak zajišťují lopatky metače.

Pohon nesené sklízecí řezačky zajišťují řemeny, přičemž podávací bubny jsou chráněny proti přetížení střižnými šrouby. V případě vniknutí cizího předmětu do podávacích bubnů dojde k odtavení v pohonu podávacích bubnů a zamezí se tak vniknutí cizího předmětu do řezacího ústrojí. Vychytávkou pro usnadnění práce obsluhy je systém broušení nožů.

S uvedenými modely nesených sklízecích řezaček lze dosahovat výkonu od 0,7 ha/hod u nejmenšího modelu až po 1,6 ha/h u největšího modelu. To představuje optimální poměr výkonosti proti požadovanému příkonu nesené sklízecí řezačky.*

KUHN CENTER CZ

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down