01.04.2024 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robot ukázal, co umí

Vstup zakázán, autonomní robot. Cedulka s tímto nápisem mě přivítala na pozemku společnosti Agra Řisuty nedaleko obce Drnek, kde se konalo předvádění autonomního stroje od společnosti AGXeed, AgBota 5.115 T2. Akce byla pořádána za podpory Ministerstva zemědělství a přilákalo mnoho zájemců.

Robota AgBot 5.115 T2 přivezla ukázat společnost Leading Farmers, která polní roboty od firmy AgXeed zastupuje. Setkání se dále účastnili doc. Ing. Václav Brant Ph.D a doc. Ing. Milan Kroulík Ph.D. z Centra precizního zemědělství při ČZU, prodejce techniky New Holland a Amazone firma RankCar, společnost Varistar zabývající se poradenskou, konzultační a obchodní činností se zaměřením na inovativní technologie v zemědělství a firma Soufflet Agro, která dodala osivo, jež robot spolu se secím strojem Amazone zasel.

Je AgBot 5.115 T2 ve vývoji nejdále?

V posledních několika letech jsme svědky automatizace všeho kolem nás a zemědělství nevyjímaje. Relativně dlouho se mluvilo o autonomních systémech, sem tam se po poli prohnal nějaký prototyp, ale to, co jezdilo na pozemcích společnosti Agra Řisuty s.r.o., má již k plně využitelnému polnímu robotu velmi blízko. AgBot 5.115 T2 je plnohodnotný 150 koňový tahač s diesel – elektrickým pohonem, který ukázal, že s třímetrovou závěsnou technikou od firmy Amazone hravě pozemek podmítne a pak do něj variabilně zaseje.*

Více v Mechanizaci zemědělství 5/2024

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down