19.03.2024 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robustní a spolehlivé obraceče pro čistou práci

Obzvláště při sušení na seno anebo po žacím stroji bez zařízení na souběžnou úpravu píce je obracení hmoty nezbytnou pracovní operací. Důležité je pracovat tak, aby byla hmota odkládána rovnoměrně a nedocházelo k vytváření hromad anebo řádkování hmoty. Vhodnou alternativou jsou obraceče z dílen českého výrobce Strojírny Rožmitál s.r.o.

Šestirotorové obraceče OZ-676 a OZ-676H jsou u českých zemědělců značně oblíbené. Současné modely navazují na dlouhou tradici výroby rotorových obracečů ve Strojírnách Rožmitál, zahájenou již  koncem 70. letech minulého století.

Favorité se šesti rotory

Favoritem mezi obraceči českého výrobce na středně velkých farmách jsou šestirotorové nesené modely.

A to konkrétně OZ – 676 včetně vylepšené verze OZ – 676H. Oba stroje mají pracovní záběr 6,7 m a s plošným výkonem 7,7 ha za hodinu práce poskytují odpovídající plošnou výkonnost. K dalším cenným přednostem patří pohyblivost a snadná ovladatelnost i v členitém terénu. Spolehlivost je rovněž významná, protože obraceč musí fungovat vždy, když je potřeba.

Pro ještě lepší kopírování

Stroje v letošním roce prošly modernizací a byly vybaveny inovovaným tříbodovým závěsem. Tento závěs dovoluje obraceče na přání osadit předním kopírovacím kolečkem a tím zlepšit kopírovací schopnosti stroje.

Model OZ–676H je ve srovnání se základním modelem vybaven jedním hydraulickým okruhem navíc. Obsluha tak může pohodlně z kabiny traktoru natáčet pojezdová kola rotorů obraceče. U modelu je dále možné ovlivnit míru rozhozu píce za strojem, a to manuálním nastavením výšky držáku pojezdového kola pomocí šroubu.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down