02.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robustní hloubkový kypřič v akci

Český výrobce BEDNAR nabízí zemědělcům nejen jednotlivé stroje, ale i ucelené technologie zpracování půdy a setí. Firma to demonstrovala v průběhu praktického předvádění svých strojů na Školení dealerů BEDNAR na pozemcích ZOS Kačina a. s.

Po homogenizaci posklizňových zbytků a mělké podmítce následovalo hlubší zpracování půdy. Toho se ujal radličkový kypřič BEDNAR Fenix FO 6004 Profi o záběru 6,5 m. Tažený byl novinkou z dílen John Deere, traktorem 8R 410 s převodovkou eAutoPowr. Kypřič má pod rámem integrovanou transportní nápravu, která je při práci zdvižena do výšky. Stroj je ve své pracovní hloubce veden zdvojenými čelními kopírovacími koly a opěrným válcem; hydraulický systém je propojený. Optimálně navržené rozmístění jednotlivých slupic zaručuje výborné podříznutí půdního profilu a promíchání posklizňových zbytků s půdou.

Zajímavostí je uchycení opěrného válce na paralelogramu, dovolující nezávislé nastavení. Anebo existuje i možnost opěrný válec demontovat a pracovat bez něj – například při zvýšené vlhkosti půdy. Kypřič pak po poli pojíždí po své nápravě. Velké pneumatiky nezanechávají koleje, protože jsou za nimi umístěné radličky, které půdu opět kypří.

Slupice předváděného kypřiče byly osazeny šípovými radličkami, vhodnými pro první či opakované podmítky. Pro zpracování půdy až do hloubky 35 centimetrů existují radličky úzké. Aby byla jejich pracovní hloubka trvale udržována, o to se stará robustní systém jištění radlic. Při nárazu na překážku umožní radličkám výkyv dvojice vinutých pružin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down