17.07.2023 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robustní návěsy nově také s výtlačným čelem

Německý výrobce dopravní techniky Krampe tradičně vyrábí traktorové návěsy s vyprazdňováním sklápěním. I přes jejich vysokou kvalitu si sortiment doplnil také o návěsy s výtlačným čelem, jako reakci na četné požadavky zemědělců. Takovým je i Krampe RamBody AS 750.

Základem návěsu je robustní rám, vyrobený z masivní pravoúhlé trubky. K tomuto rámu, který se osvědčuje i u klasických návěsů Krampe, je nástavba přišroubovaná. V základním provedení činí výška postranic dva metry. Na první pohled se návěs RamBody AS 750 liší od návěsů řady Big Body plochým tvarem svého zadního čela. V čele je integrován také výsypný otvor. Jednotlivá zesílení postranic jsou usazena blízko sebe a jsou zešikmená směrem dozadu. Shodným zešikmením disponuje také výtlačný štít. Provedení postranic má za cíl dosahovat maximální stability.

Součástí výtlačného čela je i posuvný stůl. Ten se v ložné ploše pohybuje vždy společně s čelem. Aby bylo vyprazdňování vozu vždy plynulé a hladké, bez ohledu na povahu nákladu, vyvinula firma Krampe speciální konstrukci. Pro celou délku pohybu zajišťuje posuv čela celkem pět pístnic. Ty jsou bezpečně uloženy v tunelu. První fázi posuvu hydraulického čela zajišťují hned dvě pístnice. Uložené jsou vedle sebe. Celý systém výtlačného čela je natolik robustní, aby zvládal posouvat náklad o užitečné hmotnosti až 22 tun. Zároveň je čelo i po stranách dokonale utěsněno pomocí těsnění z tvrdé umělé hmoty a opatřeno prostorným mřížováním, aby byl umožněn výhled do ložné plochy z kabiny traktoru. Jednotlivé komponenty čela jsou vzájemně sešroubované.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down