Robustní stroje pro hluboké zpracování půdy

Na mezinárodním veletrhu EIMA 2016 bylo k vidění velké množství nejrůznějších strojů na zpracování půdy. A to velmi často v expozicích italských výrobců, k nimž patří i firma CELLI. Ve své expozici představila řadu aktivního i pasivního nářadí pro hluboké zpracování půdy, a to jak samostatně, tak v zajímavých sestavách.

Hned na okraji stánku byl k vidění záhonovač Lothar P BF. Je určený pro traktory s výkonem od 200 do 280 k a vyrábí se v pracovním záběru od 450 do 550 cm. Vystavena byla hydraulicky sklopná verze, která disponuje stranovým pohonem pomocí kol s čelním ozubením. Rotor může být osazen různými typy nožů a pracuje v hloubce 25 cm. Stroji nechybí ani kypřiče stop traktoru a je využitelný i ke zpracování těžkých jílovitých půd s obsahem kamení. Kromě přípravy půdy před setím či výsadbou může sloužit i k rozdrobení ztvrdlé půdy, k eliminaci utužení půdy či k zapravení organické hmoty na povrchu pozemku. Úroveň rozdrobení a zjemnění půdy je nastavitelná.

Pro hlubokou kultivaci těžkých a lepivých půd firma představila také novinku, půdní frézu Rhino. Je určena pro traktory s výkonem do 190 k. Další novinkou byla fréza Ares, určená pro traktory s výkonem maximálně 80 k. Je konstruovaná pro zpracování i silně kamenitých půd, a díky svým rozměrům i v prostoru vinic či ovocných sadů.

Zájemci mohli na stánku vidět také rýčový pluh CELLI G190. Toto aktivní nářadí s pohonem od zadního vývodového hřídele traktoru má pracovní orgány pohyblivě uchycené na ojnici, která je uložená v robustních ložiscích a poháněna přes rovněž velmi robustní převodovku. Vzadu uložená urovnávací sekce je v odpruženém provedení.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *