17.05.2023 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robustní vozidla na silnici i do terénu

Místo legendárního modelu Trakker zaujímá v sortimentu výrobce IVECO nová řada vozidel IVECO T-Way. Jedná se o těžké nákladní vozidlo, zkonstruované pro pohyb po pozemních komunikacích i v terénu. IVECO T-Way je robustní stroj i do obtížných podmínek.

Pro spolehlivou mobilitu v terénu je vozidlo vybaveno například speciálními funkcemi ve své nové automatizované převodovce HI-Tronix. Nové zadní kotoučové brzdy, odolný systém zadního odpružení pro tandemové nápravy, nižší pohotovostní hmotnost a řada funkcí, jako je systém Hitraction, přispívají k efektivnímu provozu.

Řidiče si nová řada vozidel IVECO T-Way hýčká ve své komfortní, prostorné a odpružené kabině. Nechybí ani vyspělá konektivita či digitální služby.

Od modelu Trakker převzala nová vozidla jeho legendární robustnost podvozku z vysoce odolné oceli s rámem o tloušťce deseti milimetrů.  Přední náprava má maximální nosnost až 9 tun. K pohonu slouží šestiválcový motor Cursor 13 z produkce společnosti FPT Industrial. Značný zdvihový objem 13 litrů je základem pro velkou zálohu točivého momentu. Motor dosahuje výkonu až 510 koní.

Výkon motoru je na kola přenášen prostřednictvím osvědčené 12stupňové nebo 16stupňové automatizované převodovky HI-Tronix. Asistent rozjezdu do kopce Hill Holder pomáhá při rozjezdu na strmých svazích, režim Rocking mode pomáhá obnovit trakci v kluzkých podmínkách a plazivý režim Creep mode je určen pro velmi nízké otáčky při volnoběhu motoru.

Vozidlo z nové řady IVECO T-Way 450 bylo k vidění i ke svezení v průběhu Dne otevřených dveří Agrotec Group v Hustopečích.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down