29.09.2020 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robustnost, jednoduchost, spolehlivost

Ve Školním zemědělském podniku Nový Jičín se nechali inspirovat v zemi s nejvyspělejším zemědělstvím světa a s nejvyšší užitkovostí mléčných krav, v Izraeli, a zakoupili samojízdný krmný vůz RMH Premium 21 izraelské výroby. V České republice tyto vozy prodává společnost LUKROM, spol. s r. o.

Co je na první pohled na stroji RHM sympatické, je jeho robustnost. Když se pak zaměříme na jednotlivé části, zjistíme, že dalším velkým plusem je jednoduchost konstrukce a snadný přístup ke všem místům vyžadujícím údržbu. Vůz je postaven na robustním rámu, ve kterém je schovaná převodovka.  Pojezd je hydrostatický a poháněna jsou všechna čtyři kola, ale na rozdíl od konkurence nemá RHM v kolech hydromotory. Kola jsou poháněna mechanicky kardany a každá náprava disponuje samosvorným diferenciálem, čímž je značně vylepšen pohyb v terénu. Obě nápravy zabírají a stroj neprokluzuje.  Výhodou je též hydraulické odpružení každé nápravy, což přináší menší namáhání stroje.  Korba je vyrobena ze slitiny nerezové oceli stejně jako míchací šneky a fréza. Všechny komponenty jsou z kvalitního materiálu, bohatě dimenzované a ty velmi namáhané jsou vybaveny prvky proti opotřebení. Tím je zaručena spolehlivost a dlouhá životnost i za cenu vyšších pořizovacích nákladů. Ing. Tomáš Trčka, mechanizátor Školního podniku, spolehlivost vyzdvihuje:

„Se spolehlivostí krmného vozu RMH jsme spokojeni a také co se týká opotřebitelných dílů, jejich životnost je mnohem delší než u předešlého vozu.“*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down