Rok ve znamení změn

V roce 2014 došlo ke změnám ve vedení společnosti PEKASS a s nimi odstartovaly i další změny. Nejen personální v řadách produktových manažerů, vedoucích středisek či obchodníků, ale i struktury organizace a stylu práce. Společnost si vytyčila plány pro obchod se zemědělskou a komunální technikou a cestu, po níž půjde. O tom, jak se jí daří uskutečňovat vytyčené záměry, jsme si na začátku letošního roku povídali s obchodním ředitelem Ing. Vojtěchem Pivničkou.

Jaký byl pro firmu PEKASS  rok 2016

I minulý rok byl plný změn. Během posledních dvou let odešla z kolektivu řada starších pracovníků a naším prvořadým úkolem bylo je nahradit. Pracujeme na tom intenzivně už více než dva roky a je to i jeden z hlavních úkolů pro rok 2017, možná i další léta. Největší problém, dá se říci všeobecný, je sehnat kvalifikované pracovníky. A klidně oželím i slůvka plně kvalifikované, neboť plná kvalifikace není pro nás dnes natolik důležitá. Přesvědčujeme se o tom, že je stále obtížnější najít lidi, kteří mají motivaci se něco naučit a něco vytvářet, tedy se i třeba v krátkém čase rekvalifikovat.

Týkaly se změny pouze personálního doplnění?

Nikoliv, změnil se i princip práce v terénu. Dnes se už obchodní zástupci nemohou spoléhat jen na svoje osvědčené zákazníky, kteří si od nás každý rok něco koupili, ale musejí vyhledávat nové příležitosti. Jejich práce se musela zintenzivnit.*

Celý rozhovor naleznete v Zemědělci č. 4.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *