29.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Roste zájem o vyspělejší stroje

Pokud jde o techniku Bednar u firmy STROM Praha, tak počet prodaných strojů a obrat v loňském roce kopíroval velice úspěšný rok 2022. Roste zájem o dražší, technicky vyspělejší a větší stroje. V loňském roce patřily k nejúspěšnějším mulčovače, které byly v nabídce firmy STROM bestsellerem, dodala jich více než čtyřicet. Boom zažívaly i dlátové pluhy Terraland.

Výsledky loňského roku okomentoval Antonín Krátký, produktový manažer společnosti STROM Praha.

Dlátové pluhy Terraland mají velice dobrou pověst

Zájem o ně je dlouhodobý, ale za loňskou velkou poptávkou stál určitě agronomický průběh tohoto roku. V některých oblastech a v některých obdobích, zejména v srpnu při přípravě půdy k řepce, nebo pak i v suchém září, se hůř oralo a v těchto podmínkách má dlátový pluh obrovskou výhodu. Dostane se do požadované hloubky a je schopen půdní profil zpracovat tak, aby mohl zemědělec v agrotechnické lhůtě založit požadovaný porost. Terraland je druhý nejúspěšnější stroj roku 2023, dodali jsme jich do praxe více než třicet. Zájem o ně roste i z toho důvodu, že si zemědělci pořizují větší traktory a tyto stroje jsou za ně ideální.

Před časem jste představili i Terraland TN Profi?

Ten má navíc za slupicemi hydraulicky sklopnou sekci se dvěma řadami cutter disků, popřípadě může být vybaven pouze dvojitým hrotovým válcem, který rozdrobí hroudy a povrch utuží. Pozemek je pak připraven k okamžitému setí secím strojem s přípravou půdy. O tento model je čím dál větší zájem a nechybí ani v naší předváděcí flotile na podporu prodeje, která dnes čítá téměř 40 strojů.

Které žluté stroje by neměly chybět zemědělcům při práci na podzim a na jaře?

Tak na podzim určitě již zmíněný dlátový pluh Terraland Profi a těžké diskové podmítače Atlas. Ty se samozřejmě mohou použít po celý rok. Na jaře pak kompaktory Swifter na přípravu půdy po orbě nebo zpracování radličkovým kypřičem. K dispozici jsou typy v záběru od 3 do 18 metrů s dobrými provozními vlastnostmi i ekonomikou a snadnou údržbou, zemědělci si mohou opět vybrat z mnoha variant. Tyto stroje o velkém záběru připraví rychle velkou plochu pro secí stroj, což je ve stále se zmenšujícím časovém okně velice důležité. No a zapomenout nesmím ani na nový stroj – tažené pěchy Galaxy a samozřejmě secí stroje Omega.

Celý rozhovor naleznete v Zemědělci č. 5.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down