Rotační brány nové generace

Nové pneumatické secí stroje Amazone se pro případ, že jejich uživatel hodlá současně s výsevem provádět i zpracování a předseťovou přípravu půdy, nechají kombinovat s rotačními bránami KE 01 či s rotačními kypřiči KX 01 a KG 01. Nově si každý uživatel může secí a půdozpracující stroj kdykoli od sebe oddělit, což dovoluje nový spojovací systém.

Tento systém je jedním z charakteristických znaků nové generace aktivní půdozpracující techniky s označením „01“. Zároveň si každý zákazník může vybrat vhodný typ z rozšířené nabídky opěrných válců.

Stejné tři možnosti agregací s půdozpracující technikou má nově i nástavbový pneumatický secí stroj AD-P 01 Special. Ten bude mít od podzimu 2017 také centrálně mechanicky nebo hydraulicky nastavitelný přítlak na secí botky a elektricky poháněné výsevní ústrojí. Od něj je osivo vedeno do segmentové rozdělovací hlavy, v níž probíhá vypínání a zapínání kolejových meziřádků. Jejich rytmus tak lze flexibilně přizpůsobit rozchodu kol aplikační techniky a šířce pneumatik. Elektrické zavírání poloviny hlavy je nabízeno na přání.

Inovace se dočkaly také oblíbené tažené secí kombinace Amazone Cirrus. Od veletrhu Agritechnica 2017 nabídne firma stroje Cirrus Compact volitelně se systémem dvoukotoučových secích botek TwinTeC+. Každý zemědělec si tak může vybrat mezi systémem RoTeC a TwinTeC+. Nový systém TwinTeC+ je vhodný pro setí na těžkých a tvrdých půdách, či v silně proměnlivých podmínkách. Přitom přítlak na botky zůstává stále na konstantní úrovni – je produkován pomocí pístnice, která je zapojena do okruhu pohonu ventilátoru. Přítlak zůstává stálý i za jízdy přes vyvýšená místa na poli anebo přes prohlubně.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *