13.10.2016 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozhovor na téma: Jak vzniká nový postřikovač?

Jiří Havel vystudoval SPŠS v Českých Budějovicích a posléze získal diplom Mezinárodní svářecí technolog. Od roku 2006 do roku 2009 byl konstruktérem ve společnosti zabývající se výrobou extruzních linek pro plastové profily. Následně, do roku 2010, zastával funkce konstruktéra a svářecího dozoru a poté, do roku 2012, byl v této společnosti vedoucím výroby.
Od roku 2012 je vedoucím konstrukce ve společnosti AGRIO MZS s. r. o.

Proč vzniklo nové DINO?
Původní DINO jsme vyráběli v německé licenci osm let. Doba však pokročila, mění se i normy, a tak nastal čas konstrukci postřikovače inovovat. Jako dlouholetý výrobce aplikační techniky má AGRIO zkušeností dostatek, a tak jsme se rozhodli pro nové DINO využít potenciál, který firma má, a vyvinout vlastní samojízdný postřikovač.

Jak vše začalo?
Vývojové práci předcházela porada, na níž jsme si určili, co chceme, tedy jaké parametry má nový samojízdný postřikovač splňovat. Do vývoje nového DINA se pak zapojil vývojový tým sedmi konstruktérů. Při jeho vývoji jsme spolupracovali nejen s renomovanými zahraničními výrobci, ale i s domácími univerzitami a výzkumnými ústavy.

Jak náročné jsou posléze zkoušky prototypu?
Hotový stroj musí následně absolvovat řadu testů a zkoušek. Motor se zkouší na polygonu firmy Tatra s klopenými zatáčkami, umožňujícími hodinovou jízdu plného stroje maximální rychlostí. Měří se i hlučnost nebo účinnost brzd. Další zkoušky probíhají ve spolupráci se zkušebním ústavem zemědělské techniky, včetně potřebných měření a kontroly plnění všech norem.

V čem se liší nové DINO od svého předchůdce?
Stručně řečeno, téměř ve všem.*

Celý rozhovor si můžete přečíst v říjnovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down