Rozhovor z prezentačního křtu DVD

V průběhu brněnského Techagra se redakce týdeníku Zemědělec setkala během křtu prezentačního DVD firmy Krone s jejím marketingovým ředitelem Heinrichem Wingelsem. Při této příležitosti odpověděl na několik otázek.

Jak hodnotíte veletrh Techagro?
Velmi kladně. Je to prestižní výstava evropské třídy. Největším veletrhem je bezesporu německá Agritechnica, dále následuje francouzská Sima a kdo je třetí? Asi italská Eima, ale možná to může být i české Techagro. Jsem překvapen i návštěvností a z toho plyne, že český trh je z pohledu prodeje techniky velmi perspektivní.

Co říkáte expozici firmy Krone?
Je velká, a to se mi samozřejmě líbí. Musím říci, že se osvědčil i systém prodeje, který je zde nastaven, tedy nikoli prostřednictvím výhradního dovozce, ale několika regionálních prodejců. Ti jsou koordinováni prostřednictvím Ing. Pavla Kouřila, který je přímo naším zaměstnancem. Podporuje prodej v České republice i na Slovensku.

Kde zaznamenává firma Krone největší úspěchy?
Samozřejmě mimořádně úspěšní jsme na domácím trhu, tedy v Německu, dále například ve Francii a dobře si vedeme i na severoamerickém kontinentě, tedy ve Spojených státech amerických.

Jaké stroje se v USA nejvíce prodávají?
S ohledem na systém tamního hospodaření jednoznačně velké stroje. Tedy Big X, Big M a Big Pack. Všechny naše stroje nesoucí označení Big jsou tedy na americkém trhu žádány. Co je v současnosti problémem, je nepříznivý kurs dolaru, který ale tíží všechny vývozce.

A co chystáte do budoucna?
Řadu novinek jsme představili loni na Agritechnice, přičemž největší ohlas zaznamenal pravděpodobně lis Comprima. Vývoj samozřejmě průběžně pokračuje, ale co chystáme, nebudu zatím prozrazovat. Za dva roky ale opět přijdeme se zajímavými a novými produkty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *