18.05.2022 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozložené zatížení traktoru

Flexibilitou nasazení se vyznačují také tažené žací stroje Fendt Slicer TKC a TRC. Jejich oj je uchycena středově, takže traktor může flexibilně pracovat s žacím strojem taženým vlevo, vpravo anebo středově za traktorem. Tím může začít se sečením libovolně, a to i od středu pozemku k okraji, což je postup, šetrný k divoké zvěři.

Tažené stroje mají výhodu v tom, že téměř nezatěžují zadní tříbodový závěs traktoru. Díky tomu může být využíván menší traktor. Také ve svazích je výhodou lepší rozložení hmotnosti celé soupravy. Zároveň se konstruktéři postarali o patřičné kopírování terénu u všech modelů Fendt řady Slicer T, které se povrchu pozemku umí přizpůsobovat ve třech rovinách.  Díky nahoře uloženému rámu má žací jednotka více prostoru k pohybu. Ten je umožněn tím, že žací lišta je uchycena k vnějším bodům nosného rámu.

Takže i při pohybu na nerovném terénu dokáže žací lišta kopírovat povrch půdy, pracovat bez znečišťování hmoty a bez poškozování travního drnu. Nový systém zavěšení žací lišty zároveň zabraňuje jejímu překroucení. Kompaktní úhlový převod přispívá k rovnoměrnému rozložení hnací síly na všechny žací disky. A Slicer T je navíc vybaven ještě plynulým přestavováním výšky sečení v rozmezí od 3 do 7,5 cm. Pro souběžnou úpravu píce si lze zvolit prstový kondicionér anebo válcový mačkač.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down