Rozmetadla a postřikovače vlastní konstrukce

Firma Prodag Zlín, s.r.o. má své aktivity rozděleny do dvou oblastí. Ta jedna je prodej, který reprezentuje povětšinou techniku pro menší a střední zemědělce, či pro použití v řádkových kulturách. Ta druhá oblast představuje výrobu aplikační techniky.

Aplikační technika je firmou Prodag Zklín vyráběna ve dvou kategoriích a to postřikovače a rozmetadle minerálních hnojiv. Všechny postřikovače jsou ve neseném provedení a vyráběné v modelových řadách PZS, PZLS a PZG. Řada PZS reprezentuje postřikovače s objemem nádrže 100 až 600 litrů a s rameny o záběru 2 až 12 metrů. Řada PZLS používá nádrže s kapacitou 600 až 1200 litrů a ramena těchto postřikovačů mají záběr 10 až 21 m. Modelová řada PZLS je nabízena ve třech úrovních výbavy, kdy postřikovače mohou být doplněny hydraulickým skládáním ramen či dálkovým ovládáním sekčních ventilů a automatickou regulací dávky. Specifickou řadou postřikovačů je provedení PZG, které má nádrž vyrobenou tak aby šla namontovat jako nástavba na menší samojízdné stroje. Postřikovače PZG jsou vyráběny ve dvou velikostech nádrží a to 500 až 800 litrů a záběr ramen je 4 až 12 metrů.
Ve výrobě postřikovačů se zabývá výrobou speciálů pro fotovoltaické elektrárny, železnici, lesní školky, paseky, skládky dřeva, pěstování vánočních stromků, golfové a sportovní plochy a další.
Také vyráběná rozmetadla minerálních hnojiv jsou určena pro nižší výkony. Jedná se o jednoduchá odstředivá rozmetadla, která se liší objemem zásobníku a případně též různým provedením, včetně deflektorů na rozmetacím kotouči. Tyto deflektory pak jednak ovlivňují celkový záběr, nebo mohou hnojivou usměrňovat do řádků rostlin (sady, vinice).
Rozmetadla jsou vyráběna ve čtyřech modelových řadách. Nejjednodušší je provedení CONE P, které se hodí k rozmetání práškových i granulovaných hnojiv,. Rozmetadlo CONE P má objem násypky 300, 400 nebo 500 litrů a pracovní záběr 1 až 14 metrů. Podobné jako CONE P je i rozmetadlo CONE X, které je však vybaveno nerezovou násypkou a s nerezovým dávkovacím a rozmetacím systémem. S objemem násypky 180, 300 a 450 litrů je vyráběno rozmetadlo CONE E, Ex. Tyto mají polyetylenovou násypku a dávkovací a rozmetací systém je z plechu nebo nerezu. Výkonnostně nejvýše je rozmetadlo CONE Professional, které má zesílený rám, násypku ze silného polyetylenu a nerezového dávkovacího a rozmetacího systému. pracovní záběr až 18 metrů. Objem násypky 400 litrů může být zvětšen nástavkem na 500 litrů. Všechna nesená rozmetadla mohou být umístěna na jendnoduchém podvozku a tedy použita jako tažená. Dodatečná výbava rozmetadel obsahuje clony pro zimní posyp, řádkový boční adaptér, pohon rozmetacího kotouče lze realizovat hydromotorem, síta, plachty, koncové osvětlení, hydraulické ovládání otevírání dávkovacího systému.
Rozmetadla lze využít i v komunální sféře pro posyp chodníků či komunikací
Novinkou letošního roku jsou rozmetadla s objemem zásobníku 800 až 1000 litrů a s pracovním záběrem 18 metrů v provedení jednokotoučové, dvoukotoučové a výkyvnou hubicí.
Mimo aplikační techniky vlastní výroby prodává též Progad Zlín již 18 let techniku slovinské firmy Agromehanika Kranj, která zahrnuje především rosiče do vinic a sadů a nesené a návěsné plošné postřikovače.
Jako zástupce řady slovinských firem dováží mulčovače, rotavátory, secí stroje, rosiče, lesní navijáky, štípače dřeva, lisy ovocných šťáv a vína a řadu další menší techniky. Ze Španělska dováží ruční a zádové postřikovače MATABI. V oblasti náhradních dílů na veškerou zemědělskou techniku, zastupuje italské firmy.
Pro Moravu zajišťuje prodej traktorů Belarus, včetně veškeré přípojné techniky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *