23.09.2022 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozmetadla pro nejnáročnější uživatele

Společnost Topagri prezentovala techniku značek Valtra, Samson a další na velké ploše u hlavní komunikace. Dánského specializovaného výrobce Samson reprezentovalo rozmetadlo SP 15, které pojme 15 tun tuhých statkových hnojiv.

Rozmetadlo se vyznačuje robustní konstrukcí, která je pro těžké podmínky velkou předností. Samson SP 15 je vyroben z kvalitní oceli Domex o vysoké pevnosti, zároveň se ale vyznačuje nízkou vlastní hmotností a tím i velkým užitečným zatížením. Korba se v podélném směru rozšiřuje, což vede k tomu, že materiál je v průběhu posouvání přirozeně dekomprimován a jeho posuv probíhá plynule. Do ložné plochy má řidič traktoru dobrý výhled díky široké mřížce, integrované v čelní stěně.

Zmíněné rozmetací bubny jsou poháněny z rozdělovací převodovky, bezpečně uložené v krytu pod nimi. O mazání a zároveň i o chlazení se stará velká olejová náplň, zajištující i dlouhou životnost. Součástí převodovky je přetěžovací spojka, a další touto spojkou je vybaven i kloubový hřídel Walterscheid se širokoúhlým výkyvem.

Také podlahový dopravník je konstruován pro dlouhou životnost: mezi dvěma páry řetězů se pohybuje celkem 32 unášečů ve tvaru písmena L. Tyto unášeče pokrývají 95 procent plochy dna korby a mohou tak zajišťovat rovnoměrné podávání materiálu. Unášeče díky svému tvarování zároveň zvedají řetězy nade dnem, a výrazně tak snižují míru opotřebení řetězů. Řetězy se skládají z plochých, vysoce robustních článků. Na snížení jejich opotřebení i zmenšení rizika praskání má svůj podíl i dobře udělaný systém automatického napínání.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down